shkolle

Arrestimi i zyrtarit që shiste produkte të skaduara në shkollë, reagon Balla

Ministri i Brendshëm Taulant Balla përshëndeti operacionin e sotëm në jug të vendit, ku u godit një rast i tregëtimit të...

Kapet me drogë afër shkollës, procedohet 19-vjecari në Dibër

Policia e Dibër ka proceduar penalisht një 19-vjeçar i cili është kapur në afërsi të perimetrit të sigurisë së një shkolle,...

Mësim në oborr, konflikti për pronësinë privat-bashki lë nxënësit pa shkollë

Prej 3 ditësh, nxënësit e shkollës në fshatin Mali Kolaj po zhvillojnë mësim në oborrin e shkollës për shkak se mes...

“Dritani ma i miri i të tanëve”, Edi Rama: Abetare në Rozhajë të Malit të Zi

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije përmes një njoftimi në faqen e tij zyrtare në Facebook se fëmijët në Rozhajë...

Suedia i kthehet praktikës së librave dhe dorëshkrimit në shkollat e digjitalizuara

Derisa fëmijët në Suedi u kthyen në bankat shkollore për fillimin e vitit të ri shkollor muajin e kaluar, shumë mësimdhënës...

Të shtëna në një shkollë të mesme në Oklahoma, vritet 1 adoleshent, plagosen 2

Një adoleshent u vra dhe dy persona u plagosën nga të shtënat gjatë një ndeshje futbolli në shkollë të mesme në...

Shtëllungat e tymit pushtojnë qiellin, përfshihet nga flakët shkolla në Mallakastër

Një shkollë në Mallakastër është përfshirë nga flakët këtë të hënë. Bëhet fjalë për shkollën "Hajredin Fratari" në fshatin Fratar. Zjarri ka...

Izraeli shkatërron një shkollë palestineze pranë Betlehemit

Autoritetet izraelite kanë shkatërruar një ndërtesë shkolle palestineze në Bregun Perëndimor të pushtuar, duke shkaktuar një reagim të ashpër nga Bashkimi...

I riu terrorizon shkollën në Tiranë, qëllon me “pistoletë imituese” në oborr

Një 20-vjeçar është proceduar penalisht nga policia e Tiranës, pasi ka qëlluar në ajër, me një pistoletë imituese të zhurmës së...

Paralajmëroi se do kryejë krim në shkollë, arrestohet i riu në Bosnjë-Hercegovinë

Një i ri nga Bihaqi, qytet në Bosnje e Hercegovinë, i cili postoi një mesazh në rrjetet sociale se si po...

Tjetër sulm në një shkollë në Beograd, vajza qëllon me thikë një nxënës dhe mësuesen

Një vajzë 15-vjeçare ka plagosur me thikë 2 persona në një shkollë fillore në Beograd. Mediat serbe bëjnë me dije se vajza...

Një ditë pas tragjedisë në Serbi, lot, qirinj e grumbuj nxënësish pushtojnë shkollën

Memorialë të improvizuar janë ngritur në qytetin e Beogradit, teksa kryeqyteti serb vajton 8 fëmijët dhe një roje sigurie që mbetën...

“Gjithçka nisi në orën e aktrimit”, gazetarja serbe: Autori i masakrës bullizohej

Gazetarja serbe Katarina Radojiçiç komentoi në një intervistë për Euronews Albania ngjarjen e rëndë që ndodhi në Serbi këtë të mërkurë,...

“Jam psikopat”-Çfarë tha autori i masakrës në Serbi kur u kap nga policia

Gazetarja serbe Katarina Radojiçiç komentoi në një intervistë për Euronews Albania ngjarjen e rëndë që ndodhi në Serbi këtë të mërkurë,...

Arrestohet babai i djalit që kreu masakrën në shkollë, e stërviti në poligon qitjeje

Një masakër ka ndodhur ditën e sotme në Beograd ku 8 nxënës dhe një roje kanë mbetur  të vrarë në një...

“Fëmijë të plagosur me plumba në kokë”- Detaje nga masakra në shkollën në Beograd

Tronditet kryeqyteti serb, tetë nxënës dhe një punonjës i sigurimit të shkollës, humbën jetën nga sulmi me armë më një shkollë...