shkolle

“Fëmijë të plagosur me plumba në kokë”- Detaje nga masakra në shkollën në Beograd

Tronditet kryeqyteti serb, tetë nxënës dhe një punonjës i sigurimit të shkollës, humbën jetën nga sulmi me armë më një shkollë...

VIDEO| 13-vjeçari iu shpëton jetën shokëve pasi shoferi i autobusit humb ndjenjat

Një 13-vjeçar i cilësuar si hero, iu ka shpëtuar jetën shokëve të klasës pasi shoferi i autobusit me të cilin po...

“Bëjmë detyrat në shkollë”, mësuesit: Numër i paktë nxënësish, preferojnë kurset

“Bëjmë detyrat në shkollë” ka për qëllim ndihmën e dhënë për nxënësit, pas përfundimit të orëve mësimore. Së bashku me mësuesit e...

“Të rinjtë, as në punë dhe as në shkollë”, ekspertët: Nuk pranojnë paga të ulëta 

Të rinjtë në Shqipëri nuk janë as në punë dhe as në shkollë. Në të dhënat e fundit të INSTAT për...

Sherri në shkollë| Qëlloi bashkëmoshatarin me thikë, arrestohet 15-vjeçari

Policia e Tiranës ka arrestuar 15-vjeçarin, i cili ditën e djeshme qëlloi me thikë një bashkëmoshatarin e tij në shkollën e...

Të shkosh në shkollë në orën 5:30 të mëngjesit, sa efikase mund të jetë?

Prindërit kudo nëpër botë, e kanë sfidë më vetë që të zgjojnë fëmijët herët për t'i çuar në shkollë. Normalisht ata...

Eksperti i arsimit: Nipi i nëndrejtoreshës qëlloi me armë në Vlorë, ja çfarë ndodhi

Eksperti i arsimit, Ndriçim Mehmeti thotë se në disa qytete të vogla në vend, kanë ndodhur ngjarje të rënda brenda ambienteve...

Nxënëset e “Kongresit të Manastirit” u rrahën barbarisht, reagon shkolla

Një video e publikuar fillimisht nga vajza e ministrit, Niko Peleshi, Aleksia, u bë virale në rrjetet sociale. Bëhet fjalë për një...

Kushte të rënda në shkollën “Ndoc Mazi”, 95% e nxënësve nga zona të thella malore

Shkolla “Ndoc Mazi” në Shkodër ka shumë problematika dhe duhet urgjentisht ndihma e secilit prej nesh! Aty janë 143 fëmijë, 76 vajza...

Cërriku bën mësim në acar, s’ka kaldaja për 300 nxënës

Kaldajat në shkollën 9-vjeçare “Aleks Buda” në Cërrik, nuk funksionojnë. "Kam një nip të vogël në klasë të parë edhe ata s’kanë...

Arrestohet 6-vjeçari në SHBA, qëlloi me armë mësuesen

Një djalë 6-vjeçar është arrestuar nga policia pasi qëlloi me armë një mësuese në shkollën fillore Richneck në qytetin Njuport Njuz,...

Shangai mbyll shkollat pas rritjes së rasteve me COVID-19

Qyteti më i madh i Kinës, Shangai, ka urdhëruar mbylljen e shumicës së shkollave për shkak të rritjes së numrit të...

Të shtëna pranë një shkolle në Çikago, 2 nxënës të vrarë, 2 të plagosur

Dy nxënës u vranë dhe dy fëmijë të tjerë u plagosën nga të shtënat pranë një shkolle të mesme në Çikago,...

Mbyllja e shkollës dhe kopshtit të financuar nga FETO, Rama shpjegon vendimin

Kryeministri Edi Rama deklaroi se vendimi për mbylljen e kolegjit turk, "Mehmet Akif" erdhi për shkak se aktiviteti i këtij institucioni...

2 javë pa shkuar në shkollë, 50 fëmijë pranë Dajtit nuk kanë transport

Viti i ri shkollor për fëmijët në fshatin Priskë të Vogël, ka nisur më datë 26 shtator. Duket si një fshat në...

Të shtëna në një shkollë në Rusi, 6 viktima, sulmuesi vret veten

Një person i armatosur hapi zjarr të hënën në një shkollë në qytetin rus të Izhevsk, njoftoi agjencia shtetërore ruse e...