shkrimtar

Salman Rushdie humb shikimin në njërin sy dhe lëvizshmërinë e dorës 

Shkrimtari i njohur Salman Rushdie, i cili u godit me thikë dy muaj më parë në Nju Jork, humbi shikimin në...

Ndahet nga jeta shkrimtari Nasho Jorgaqi

Shkrimtari, skenaristi dhe studiuesi Nasho Jorgaqi është ndarë nga jeta më 25 gusht. Ai lindi në vitin 1931 në Fier dhe është...

Rushide drejt shërimit, djali i shkrimtarit: Nuk e ka humbur sensin e humorit

Shkrimtari Salman Rushdie ka hyrë në rrugën e rikuperimit, por kjo do të kërkojë kohë. Kështu ka deklaruar agjenti i tij. Novelisti...

Salman Rushdie nuk mund të flasë, rrezikon njërin sy

Shkrimtari Salman Rushdie u godit me thikë në Nju Jork ndërsa po mbante një fjalim në skenën e një amfiteatri. Aktualisht Rushdie...

Ndahet nga jeta shkrimtari Bardhyl Londo

Shkrimtari Bardhyl Londo është ndarë nga jeta në moshën 74-vjeçare. Londo studioi për Gjuhë Shqipe dhe Letërsi në Universitetin e Tiranës. Punoi...