shkrimtari

Atentat me bombë shkrimtarit nacionalist rus, Moska fajëson SHBA-të dhe Ukrainën

Shkrimtari nacionalist rus, Zakhar Prilepin, u plagos në një shpërthim me bombë të instaluar në një makinë, këtë të shtunë, në...

Shkrimtari serb në Balkan Talks: Ja cila është frika më e madhe e Vuçiç

Shkrimtari dhe dramaturgu serb Nenad Prokiç tha në emisionin Balkan Talks në Euronews Albania se presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç ka...

Shkrimtari serb e thotë hapur: Serbia s’ka ku shkon, do ta njohë Kosovën

Shkrimtari serb Dejan Atanackoviç në një intervistë për Euronews Albania tha se nuk do të jetë e largët dita kur Serbia...

Kësulëkuqja, përrallë për të rritur, shkrimtari Ag Apolloni tregon pse

Kësulëkuqja, përrallë për të rritur, kështu titullohet libri i ri i shkrimtarit Ag Apolloni. Ai u shpreh në një intervistë për Euronews...

“Librat fetarë bëjnë thirrje për dhunë”, deklarata e fortë e shkrimtarit Deliu

Shkrimtari Azem Deliu tha për Euronews Albania se librat fetarë bëjnë thirrje për dhunë. Teksa komentoi sulmin ndaj shkrimtarit, Salman Rushdie, ai...

U qëllua 10 herë me thikë, Salman Rushdie del nga intubimi dhe mund të flasë

Autori Salman Rushdie ka dalë nga intubibimi dhe është në gjendje të flasë sërish dy ditë pasi u godit me thikë,...