shkup

Komuna e Haraçinës mbyll dyert, stafi u kërcënua me jetë

Kryetari dhe administrata e komunës shqiptare të Haraçinës në rajonin e Shkupit, kanë mbyllur dyert e objektit. Nuk do të shkojnë...

Zeja që i mbijetoi modernizimit, zanati më i vjetër ruhet me fanatizëm në Shkup

Çarshia e vjetër e Shkupit dikur ka qenë një ndër qendrat kryesore të Ballkanit, ndërsa tani numërohen në gishta zejet të...

Murali në Shkup, artistët e rinj përcjellin mesazhe paqeje

21 të rinj ukrainas, gjerman, francez, shqiptar dhe maqedonas, u bënë bashkë për të përçuar mesazhe paqeje. Përmes veprave artistike të...

Abuzimi seksual me 8-vjeçaren në Shkup, psikologia: U pasqyrua thjesht si një lajm

Psikologia Edlira Destani, është shprehur se ngjarja e rëndë që ndodhi në Shkup, ku dy të mitur abuzuan seksualisht me një...

E rëndë në Shkup, të miturit abuzojnë seksualisht me 8-vjeçaren

Një ngjarje e rëndë është raportuar në Shkup ku dy të mitur kanë abuzuar seksualisht me një 8-vjeçare. Sikur të mos...

“Do ju hedh në erë” Kërcënoi shkollat në Shkup, kallëzohet për terrorizëm 15-vjeçari

Ministria e Brendshme në Maqedoninë e Veriut ka kallëzuar penalisht për terrorizën një adoleshent 15-vjeçar. Sipas hetimeve të kryera në Maqedoninë e...

Borrell këtë javë në Tiranë dhe Shkup

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Joseph Borrell, këtë javë do të vizitojë Shqipërinë dhe...

Viktima e atentatit në Shkup dhuroi shtëpi për të varfrit dhe para për tërmetin

Jeton Krivanjeva, një nga shqiptarët që mbeti i vrarë nga atentati me dy viktima në Shkup ishte i njohur edhe për...

Emrat/ Vriten duke pirë kafe dy shqiptarët në Shkup, plagoset rëndë kamerieri

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së hënës në Çarshinë e Shkupit. Dy shqiptarë janë vrarë ndërsa një është...

Guri me mbishkrimin ilir në Shkup, çfarë rëndësie historike ka për shqiptarët?

Skender Asani nga Instituti për Trashëgimi Shpirtërore dhe Kulturore të Shqiptarëve foli në një intervistë për Euronews Albania për gurin me...

Zbulimi i rëndësishëm historik në Shkup, gjenden varret dardane

Një gur varri i lashtë i shekullit të tretë është gjetur në afërsi të Shkupit teksa bëheshin përgatitje për ndërtimin e...

Alarm për bomba në Shkup, policia e RMV: Kemi disa persona të arrestuar

Mëngjesin e kësaj të marte, Shkupi u zgjua përsëri nën kërcënimin e bombave. Nëpërmjet mesazheve elektronike nga adresa jashtë shtetit, denoncuesit kanë...

Alarm për bomba në Shkup, policia në këmbë

Mëngjesin e sotëm Shkupi u zgjua përsëri nën kërcënimin e bombave. Nëpërmjet mesazheve elektronike, denoncuesit kanë pretenduar se kanë vendosur bomba...

Arratisja spektakolare i të burgosurit në Shkup, reagon Ministria e Brendshme

Në orët e vona të mbrëmjes së të enjtes është arratisur një i burgosur i dënuar me 20 vite burg për vrasje...

Chollet viziton nesër Shkupin: Lufta kundër korrupsionit hap rrugën drejt BE

SHBA inkurajon Maqedoninë e Veriut që të përgatisë dhe votojë ndryshimet kushtetuese që janë parakusht për vazhdimin e procesit të integrimit...

Shkupi, qyteti i tretë më i ndotur në botë

Shkupi por edhe tre qytete të tjera në Maqedoni të Veriut prej disa ditësh janë pushtuar nga mjegulla e cila ka...