shkurt

Ushqimet të shtrenjta; bulmeti rritje me 28% në shkurt, mishi, vaji e peshku mbi 15%

Në muajin shkurt 2023 çmimet e qumështit, djathit dhe vezëve pësuan rritje vjetore me 28%, duke vështirësuar ekonominë e mijëra familjeve. Me...

19 shkurti, ngjarjet e kësaj dite që shënuan histori

Në epokën që jemi, çdo ditë e vitit mund të shënojë ngjarje të rëndësishme që kanë ndodhur në histori. Nga dorëheqje...

Pranverë gjatë javës, në fundjavë rikthehen temperaturat e shkurtit

Temperaturat pritet të shkojnë deri në 19 gradë celsius në mesjavë, por në fundjavë pritet kthimi në temperaturat normale të muajit...

7 të vdekur dhe 1001 raste të reja me COVID-19

Shtatë persona kanë humbur jetën nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit, ndërsa janë konfirmuar edhe 1001 raste të reja me...