shock

Kosova sërish pa viza edhe për faj të Vjosa Osmanit, thotë Haxhiu

Analisti Baton Haxhiu tha në emisionin ‘Shock’ në Euronews Albania se fakti që Kosovës sërish nuk ju liberalizuan vizat, është edhe...

Bushati: Rama konsultohet me Vuçiç për t’i thënë po ose jo Brukselit

Analisti Andi Bushati tha në emisionin ‘Shock’ se qëndrimi shantazhues i kryeministrit Edi Rama përballë Brukselit duke qëndruar në krah të...

Bushati: Vuçiç po tenton të na ndajë nga BE, Shqipëria ombrellë për Serbinë

Analisti Andi Bushati tha në emisionin ‘Shock’ se diskutimi i kryeministrit Edi Rama për mundësinë e bojkotit nga Shqipëria të samitit...

Bushati: Vizita e Ramës në Ukrainë, pa vlerë pas amnistimit të Vuçiçit

Vizita e Ramës në Kiev të mërkurën kishte vetëm vlerë simbolike, të cilën e humbi me qëndrimin e Ramës për të...

Heqja e taksave mbi naftën do zbuste mllefin, thotë Baton Haxhiu

Analisti Baton Haxhiu tha në emisionin Shock se krahasimi i Shqipërisë me rajonin sa i përket çmimit të naftës është i...

Bushati: Ballkani i Hapur është një interes serb që i intereson Rusisë

Analisti Andi Bushati tha në emisionin ‘Shock’ në Euronews Albania se lajmi i dhënë nga kryeministri Edi Rama se Mali i...

Haxhiu: Në Prishtinë s’u shkrep asnjë plumb, nga dolën gjithë këta veteranë?

Analisti Baton Haxhiu tha në emisionin ‘Shock’ në Euronews Albania se protesta e veteranëve të UÇK kundër kryeministrit Kurti është një...

Haxhiu për fjalimin e Ramës në OKB: Shtet i vogël me fuqinë e fjalisë së madhe

Në cilësinë e drejtuesit të Këshillit të Sigurimit në OKB-së, kryeministri Rama tha të enjten se thirrjet për dhunë dhe mohimi...

Andi Bushati: Bujar Nishani president modest, por jo shembull

Bujar Nishani ishte një president modest, pa akuza për shpërdorim detyre e korrupsion, mirëpo nuk është modeli i presidentit për t’u...

PPE i heq votën PD-së, Haxhiu: Presin vendimin e Gjykatës së Apelit

Partia Demokratike nuk ka të drejtë të votojë në Kongresin e Partive Popullore Europiane që do të mbahet në Roterdam të...

Bushati: Presidenti në minutë të fundit, mungesë demokracie

Analisti Andi Bushati tha në emisionin 'Shock', në Euronews Albania se negociatat mes mazhorancës dhe opozitës për presidenti ishin një farsë...

Bushati: Policia dështoi përballë huliganëve se nuk u lejua të bëjë detyrën

Policia dështoi përballë huliganëve një natë më parë në Tiranë, jo se nuk është profesionale por se u përdor politikisht dhe...

Haxhiu: Opozita e Berishës ia rrezikon pushtetin Ramës më shumë se Basha

Analisti Baton Haxhiu tha në emisionin ‘Shock’ se me fitoren e një ditë më parë Berisha ka arritur ta fitojë betejën...

A pagoi Meta për lobim në SHBA?

Një gazetë austriake, konkretisht “Kronen Zeitung” ka shkruar një artikull ku hedh dyshime se presidenti Ilir Meta ka paguar 700 mijë...

Haxhiu: Nëse Kosova nuk pranohet në KiE do të thotë që Europa s’na do

Analisti Baton haxhiu tha në emisionin Shock në Euronews Albania se kërkesa e Kosovës për anëtarësim në Këshillin e Europës është...

Bushati: Berisha na la njollën e një vendi që nuk dënon gjenocidin serb

Është turp për çdo ministër dhe deputet shqiptar që ka ngritur kartonin e kuq për të mos e njohur gjenocidin serb...