shorti

Hidhet shorti i Conference League, Ballkani njeh kundërshtarët

Është hedhur këtë të premte shorti i fazës së grupeve të Conference League. Ceremonia u zhvillua nga UEFA në sallën “Grimaldi Forum”...

Hidhet shorti i Europa League, rezervohen përballje të forta në fazën e grupeve

Është hedhur këtë të premte shorti i fazës së grupeve të kompeticionit Europa League. Ceremonia u zhvillua nga UEFA në sallën “Grimaldi...

Hidhet shorti i Champions League, përplasjet e mëdha në fazën e grupeve

U hodh para pak minutash në Monaco shorti i fazës së grupeve të Champions League për edicionin e ri 2023-2024. 32...

Shorti i Champions League në Monaco, 32 skuadra pjesëmarrëse në fazën e grupeve

Tre skuadrat e kualifikuara të mërkurën kanë kompletuar grupin me 32 ekipet pjesëmarrëse të edicionit të ri të ligës së kampionëve. Sot...

Hidhet shorti i Champions League, zbulohet kundërshtari i Partizanit

Në Nyon të Zvicrës është hedhur të martën shorti i eliminatoreve të Champions League. Klubi kryeqytetas i Partizani ka njohur kundërshtarin e...

Shorti në Conference League, skuadrat shqiptare njohin kundërshtarët

Këtë të martë në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti i Conference League. Tirana, Vllaznia, Egnatia, Shkëndija e Tetovës dhe Gjilani janë...

Hidhet shorti i Conference League, 4 duelet çerekfinaliste

Është hedhur këtë të premte në Nion të Zvicrës shorti i çerekfinaleve të Conference League Ekipi belg i Gent do të përballet...

Hidhet shorti i Europa League, përsëritet finalja e Tiranës në çerekfinale

Pas shortit të çerekfinales së Champions League, në orën 13:00, në Nion të Zvicrës është hedhur shorti për çiftet çerekfinaliste të...

Hidhet shorti i Champions League, rezervohen ‘përballje të zjarrta’

Në Nyon të Zvicrës u hodh sot shorti i çerekfinaleve të Champions League të kompeticionit më të rëndësishëm për klube në...

Hidhet shorti i Europa League, ekipet e mëdha ia ‘hedhin’ lehtë

Skuadrat e mëdha duket se kanë ‘peshkuar’ ekipe në dukje të kehta në shortin e ardhshëm. Pasi kaloi me sukses Nantes në...

Shorti i Carabao Cup prodhon derbi, Liverpooli mysafir i Manchester Cityt

Bëhet me dije dhe skuadra e fundit e cila siguroi biletën drejt raundit të katërt të Carabao Cup, ku Manchester United...

Shorti i Conference League, Lacio i Elseid Hysajt kundër ekipit që mposhti Ballkanin

Është hedhur këtë të hënë në orën 14:00, në Nion të Zvicrës, shorti i UEFA Conference League. Shorti ka rezervuar disa përballje...

Hidhet shorti në Champions, Bayern përballet me Parisin, Liverpool ‘rigjen’ Realin

Është hedhur këtë të hënë në Nion të Zvicrës shorti për fazën e 1/8 në UEFA Champions League. Përballjet më të forta...

“Euro 2024”, Kosova sfidë ‘derbi’ ndaj Zvicrës

Kombëtarja e Kosovës ka njohur kundërshtarët për fazën kualifikuese të Kampionatit Europian "Euro 2024" pas shortit të hedhur në Frankfurt të...

Shorti për kualifikueset e “EURO 2024”, Shqipëria në grup me Poloninë e Çekinë

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka njohur kundërshtarët e saj për kualifikueset e Kampionatit Europian "EURO 2024", në shortin e mbajtur këtë...

Shorti i Euro 2024, përcaktohen vazot, kundërshtarët e mundshëm të Shqipërisë

Kombëtarja shqiptare nuk ia doli të siguronte një biletë për në fazën play-off të Euro 2024 nëpërmjet Ligës së Kombeve, kështu...