shperthime

Tensione në Veri, 2 shpërthime shok bombash 

Në Mitrovicën e Veriut kanë ndodhur dy shpërthime në mbrëmjen e 7 dhjetorit. Drejtori i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës...

Raportohet për shpërthime, lëshohen sirenat e alarmit në Veri të Kosovës

Dy shpërthime u dëgjuan pasditen e së martës në Zubin Potok, ndërsa tri të tjera në Mitrovicë të Veriut - që...

Hakmarrja, Turqia kryen 20 sulme terroriste në Siri

Të paktën 12 persona, përfshirë ushtarë sirianë dhe luftëtarë kurdë, u vranë në qytetin sirian të Kobanit në një bombardim gjatë...

17 shpërthime me tritol brenda 5 muajsh, në shënjestër edhe policë

Automjeti i Lulëzim Muçës, polic i qarkullimit rrugor në Kavajë u hodh në erë pak para mesnatës. Në pjesën e pasme të...

Shpërthime të fuqishme në portin e Odesës

Shpërthime të fuqishme janë shënuar mëngjesin e së dielës në portin jugor të Ukrainë, Odesa. Shtëllunga të mëdha tymi u panë në...