shpetimi

Mbijetoi nga vagoni i ‘vdekjes’, del nga spitali 21-vjeçari. Babai tregon si shpëtoi

Pas 29 ditësh shtrimi në spital, Stelios Stratelos, studenti i ri që ndodhej me partneren e tij në trenin e udhëtarëve...

VIDEO/ Kali shpëtohet i gjallë nga rrënojat 21 ditë pas tërmetit

Ministria turke e Bujqësisë dhe Pylltarisë ka publikuar në rrjete sociale pamjet e shpëtimit të një kali, i cili ka qëndruar...

Shqiptari i shpëton jetën të birit, i dhuron një pjesë të mushkrive

Mjekët italian kanë kryer për herë të parë transplatin e mushkrive nga një dhurues i gjallë. Një operacioni i komplikuar që...

“Sillej çuditshëm”- Familja tregon si papagalli u shpëtoi jetën para tërmetit

Mediat turke kanë publikuar historinë e një familjeje e cila thuhet se është shpëtuar nga papagalli që mbante në banesë. Familja Çimen...

“Nga ferri në parajsë” 34-vjeçari takon vajzën e sapolindur pas 261 orësh në rrënoja

Mediat turke kanë publikuar historinë e një 34-vjeçari i cili brenda pak ditësh përjetoi ferrin dhe parajsën. Mustafa Avcı, u nxor nga...

Një tjetër mrekulli nga Turqia, shpëtohet pas 248-orësh adoleshentja

Teksa shpresat për të gjetur të mbijetuar në rrënojat e tërmetit shkatërrimtar që goditi Turqinë kanë shkuar drejt zeros, lajme të...

263 fëmijë u nxorrën nga rrënojat, historitë e vogëlushëve që befasuan botën

Ministria e Familjes dhe Shërbimeve Sociale të Turqisë deklaroi se deri më tani 263 fëmijë janë shpëtuar nga rrënojat. Mes tyre,...

Plot 8 ditë nën rrënoja, shpëtohen të gjallë vëllezërit në Turqi

Një tjetër lajm i mirë vjen nga Turqia, ky dy vëllezër të moshës 17 dhe 20-vjeç janë mundur të nxirren nga...

Shpëtohet pas 177-orësh gruaja, i biri shpërthen në lot me sytë nga qielli

Lajmet për persona që nxirren të gjallë nga rrënojat vijojnë të vijnë ende nga Turqia, edhe pse kanë kaluar më shumë...

“Dora e zotit”- I riu rrëfen SMS-në që i shpëtoi jetën në rrënoja: U nis rastësisht

Mustafa Sami Sahin mbeti i bllokuar në shkallët e një ndërtese të shembur për 102 orë përpara se të nxirrej i...

Ende ka shpresë! Nxirren pas 120 orësh nën rrënoja gruaja dhe burri në Turqi

Ekipet e shpëtimit në Turqi vijojnë të sjellin lajme të mira nga zonat e prekura nga tërmeti i 6 dhjetorit. Mediat turke...

VIDEO/ Nxirret i gjallë pas 120 orësh nën rrënoja fëmija 9-vjeçar

Shpëtimi heroik i një shtetasi turk nga rrënojat në Kahramanmaras ishte operacioni i 19-të i tillë i ekipeve të Komandës së...

Brenda rrënojave në Antakya, Euronews siguron videon e shpëtimit të 3 personave

Ekipi i Euronews Albania ndodhet këtë të mërkurë në qytetin e Antakyas në Turqi, në zonën e Hatayt, një nga më...

“Faleminderit zot” Momenti i shpëtimit të 17-vjeçarit, e ëma shpërthen në lot gëzimi

Një adoleshent u shpëtua nga rrënojat e një ndërtese të shembur në qytetin turk të Gaziantep, 94 orë pas tërmetit të...

VIDEO/ Momenti kur Forcat e Sigurisë së Kosovës nxjerrin të gjallë gruan në rrënoja

Forcat e Sigurisë së Kosovës kanë shpëtuar mbrëmjen e djeshme nga rrënojat e tërmetit në Turqi, një vajzë të vogël 2-vjeçe,...

Malo: Si ekipi shqiptar arrriti të nxirrte nga rrënojat fëmijën 4-vjeç

Grei Malo, një pjestar i ekipit shqiptar të kërkim shpëtimit që ndodhet në Turqi, ka rrëfyer për Euronews Albania operacionin e...