shqipëri

“Yt atë po më rreh”, nëna i kërkon ndihmë djalit, burri e vret me thikë

Një 62-vjeçar me origjinë shqiptare në Itali vrau me thikë bashkëshorten e tij pasi kjo e fundit ishte ankuar te i...

Mjeku nga Kosova: Operimi i 1 pacienti shqiptar më jep kënaqësi sa për 100 gjermanë

Remzi Gashi, mjeku i cili la Gjermaninë për t’u kthyer në Kosovë tregoi në një intervistë për “Good morning Albanians” në...

Mjeku urolog: Në Kosovë identifikohet me vonesë sëmundja, pasi ka agravuar

Mjeku urolog Arton Grajqevci tha në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se në Kosovë sëmundja e një...

Një humbje jete nga COVID në 24 orët e fundit

Një 62-vjeçare nga Kruja ka humbur jetën në 24 orët e fundit, si pasojë e infektimit me COVID-19. Po në 24 orë,...

Eksperti: Kamarierëve shqiptarë i shkon rroga 1 milion përfshirë dhe bakshishet

Eksperti i komunikimit, Rezart Cenaj tha në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se kamarierëve shqiptarë i shkon...

Naim Flamuri: Kur vij në Shqipëri i lë kamarierit 4 euro bakshish, për mua janë pak

Studiuesi Naim Flamuri tha në një intervistë për “Good morning Albanians” për Euronews Albania se kur vjen në Shqipëri nga Australia...

Lewandowski: Ndaj Shqipërisë ishte ndeshje e vështirë, kanë një grup të fortë

Ylli i kombëtares polake, Robert Lewandowski, ka folur në lidhje me fitoren e Polonisë ndaj Shqipërisë, me rezultatin minimal 1-0. Lewandowski u...

Marrëveshja Shqipëri-Itali, Balluku: Përmirësojmë sistemin e shpërndarjes

Shqipëria ka nënshkruar ditën e sotme një marrëveshje me Italinë për energjinë elektrike. Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku bëri me...

Publikohet formacioni i Shqipërisë për ndeshjen me Poloninë

Kombëtarja shqiptare luan sot në Varshavë ndeshjen e parë kualifikuese të Euro 2024. Trajneri brazilian, Silvinjo ka vendosur që në ndeshjen e...

Shqipëria ‘kundër’ historisë | Polakët numërojnë 9 fitore, çfarë pritet në Varshavë

Shqipëria dhe Polonia përballen mbrëmjen e sotme në Varshavë, në sfidën që shenjon nisjen e rrugëtimit të kuqezinvje drejt Europianit të...

Presidenti austriak nga Kuvendi: Sot pasdite hapim Forumin Ekonomik

Presidenti i Austrisë, Alexander Van der Bellen, ndodhet këtë të hënë në një vizitë zyrtare në Tiranë. Në fjalën e tij në...

Pushime dimërore në Shqipëri, 310 mijë të huaj erdhën në shkurt

Në muajin shkurt në Shqipëri kanë ardhur 695 mijë njerëz, nga të cilët 310 mijë shtetas të huaj. Numrat tregojnë për...

‘Ti Shqipëri më jep nder’, prezantohen fanellat e reja të Kombëtares

Kombëtarja Shqiptare e futbollit luan me Poloninë më 27 mars në Varshavë, për ndeshjen e parë kualifikuese për Europianin 2024. Në...

Tregtia me Britaninë/ Blejmë makina, libra e sapunë. Shesim reçel, këpucë e alumin

Shqipëria ble rregullisht nga Britania e Madhe mish, mjete transporti, mobilie, aparate fotografike, makineri, pajisje elektrike, sapunë, libra dhe produkte kozmetike...

Ilaçet në Shqipëri nuk testohen, kontrollohet vetëm dokumentacioni

Asnjë prej ilaçeve që gjenden në tregun shqiptar nuk i nënshtrohet testimit përpara se të hidhet në treg. Në bazë të ligjit...

Nga vjen droga në Shqipëri? Gazetari: Laboratorët që kanë punuar

Gazetari Fatjon Gjinaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se droga jo vetëm futet në vendin tonë por edhe përpunohet. Ai...