shqiptar

30 vite në Itali, emigranti: Politika shqiptare nuk ka interes për votën tonë

Luan Hallulli, kryetari i Shoqatës Italo-Shqiptare në Abruzzio thotë se politika shqiptare nuk ka interes për votën e emigrantëve. Në emisionin "Good...

“Punonte për familjen, stërvitej darkave”- Lot dhe trishtim për vdekjen e atletit

Ndarja nga jeta e atletit 25-vjeçar shqiptar, Denis Gjura, ka shkaktuar trishtim në botën e sportit në Patra, për shkak të...

Del autopsia e vdekjes së atletit shqiptar: Fatale goditja e airbag-ut në qafë

Do të varroset në vendlindje, Denis Gjura, atleti shqiptar i cili humbi jetën në aksidentin tragjik të ndodhur ditën e enjte...

Arrestohen katër policë grekë për torturë ndaj një të burgosuri shqiptar

Ministria e Mbrojtjes së Qytetarëve në Greqi njoftoi arrestimin e katër pjesëtarëve të policisë greke të cilët akuzohen “për torturë dhe...

Shqiptari në Itali kapet me 220 kg kokainë, vlera marramëndëse që do kishte në treg

Një 37-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane në Veneto pasi u kap duke transportuar 220 kg kokainë me furgon. Lënda narkotike...

Sa lekë merr shteti në ditë nga prodhuesit e naftës

Në emisionin "Money" në Euronews Albania u shqyrtua procesi I nxjerjes së naftës në vend dhe përfitimet që shkojnë nga kjo...

EMRI| I riu shqiptar mes të zhdukurve nga përplasja e trenave në Greqi

Një i ri shqiptar rezulton mes të zhdukurve nga përplasja e dy trenave në veri në Greqisë. Mediat greke shkruajnë se i...

Dhunë në stadiumet shqiptare, 3 episode vetëm fundjavën e shkuar

3 episode dhune janë regjistruar në futbollin shqiptar në harkun kohor të më pak se 1 jave, duke konfirmuar dështimin në...

Kush është politikani shqiptar që bleu kurorën e Geraldinës? Flet historiani

Historiani Erald Kapri deklaroi se kurora luksoze e Mbretëreshë Geraldinës u ble në vitin 2016 nga një ish-politikan shqiptar që sot...

“U përleshën 10 minuta”, ish-e dashura e shqiptarit rrëfen vrasjen e tij në Mykonos

Visar Dakrama është shqiptari që u ekzekutua mëngjesin e sotëm më armë gjahu nga një grek në ishullin e Mykonos, Greqi. Sipas...

“Përfaqësim dinjitoz”- Ministri Peleshi pret efektivët e kthyer nga misioni në Turqi

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi priti në një takim, efektivët që u kthyen nga misioni i solidaritetit në zonat e shkatërruara...

Ekipi shqiptar shpëton një tjetër person, Çmeta: E nxorëm përmes tuneleve

Oltion Çmeta, pjesëtar i ekipit shqiptar të kërkim shpëtimit në Turqi, zbuloi përmes një lidhjeje të drejtpërdrejtë situatën në Malatya, një...

Malo: Si ekipi shqiptar arrriti të nxirrte nga rrënojat fëmijën 4-vjeç

Grei Malo, një pjestar i ekipit shqiptar të kërkim shpëtimit që ndodhet në Turqi, ka rrëfyer për Euronews Albania operacionin e...

A shkaktoi tërmeti në Turqi viktima nga Shqipëria? Flet ambasadori Kastriot Robo

Ambasadori shqiptar në Turqi, Kastriot Robo, ka bërë me dije gjatë një interviste për Euronews Albania, se nga informacionet e deritanishme...

Habit balerina: Publiku i huaj është kritik, ai shqiptar vjen për t’u argëtuar

Balerina Aleksia Velo ka rrëfyer në studion e Euronews Albania eksperiencën e saj në skenat ndërkombëtare por dhe ato të shqiptare. Në...

Vrau një 22-vjeçar në Francë dhe u arratis për Tiranë, 20 vite burg për shqiptarin

Një 29-vjeçar shqiptar i paidentifikuar është dënuar me 20 vite burg nga gjykata e Assize Loire-Atlantique në Francë, pasi akuzohet për...