shqiptarët

Sherr masiv mes shqiptarëve në Itali, njëri përfundon në spital me vesh të këputur

Një sherr masiv mes shqiptarëve ka ndodhur mbrëmjen e së martës në San Bonico, në Piacenza. Mediat italiane bëjnë me dije...

Emrat/ Vriten duke pirë kafe dy shqiptarët në Shkup, plagoset rëndë kamerieri

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së hënës në Çarshinë e Shkupit. Dy shqiptarë janë vrarë ndërsa një është...

Nik Gjeloshaj sërish në krye të Tuzit, analisti: Duhej patjetër fitorja e dytë

Sipas rezultateve paraprake koalicioni “Forumi Shqiptar” i kryesuar nga Nik Gjeloshaj ka siguruar 18 mandate nga 32 në zgjedhjet lokale të...

Shqiptarët e përdorin kripën 2-3 herë më shumë se norma

Kripa është parë prej kohësh si armiku kryesor për njerëzit që kanë probleme me zemrën, por jo vetëm me këtë kategori. Një...

Fitore absolute, shqiptarët triumfojnë në zgjedhjet në Tuz

Sipas rezultateve paraprake koalicioni “Forumi Shqiptar” i kryesuar nga Nik Gjeloshaj ka siguruar 18 mandate nga 32 në zgjedhjet lokale të...

“Grupi L” u thirr nga pronari, si vrasja në Athinë lidhet me plagosjen e 16-vjeçarit

Hetuesit në Greqi po shkojnë drejt zbardhjes së plotë të vrasjes së 37-vjeçarit shqiptar Pëllumb Islami, me profesion hidraulik, i cili...

Berisha: Nëse nuk do vidhej, shqiptarët të merrnin dyfishin e rrogës

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha, mori pjesë këtë të shtunë në 32-vjetorin e themilimit të Partisë Demokratike në Gjirokastër. Në fjalën...

Kriminelë që prezantoheshin si truproja, si funksionon “Grupi L” që vrau shqiptarin

Pëllumb Islami u vra nga një grup i strukturuar kriminal, këto janë dyshimet e para të hetuesve helen për ngjarjen e...

Shqiptarët shpëtuan amerikanët, Aliçkaj: Doja ta bëja film, më refuzuan skenarin

Disa ditë më parë Yuri Kim postoi në faqen zyrtare të ambasadës një falënderim special për të gjithë ata shqiptarë që...

Vrasja në Athinë, publikohet momenti kur banditët shqiptarë zhduken me xhipin luksoz

Mediat greke kanë publikuar videon kur disa prej shqiptarëve të përfshirë në sherrin me një të vrarë në lokalin në Athinë...

Anketim i Eurostat, 40 % e shqiptarëve flasin një gjuhë të huaj

Në përgjithësi, evropianët janë mjaft të mirë në gjuhët e huaja: rreth 65 për qind e popullsisë së kontinentit mund të...

Aleanca për Shqiptarët bëhet pjesë e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut

Partia Aleanca për Shqiptarët (ASH), do të bëhet pjesë e koalicionit qeverisës në Maqedoninë e Veriut. Vendimi u konfirmua mbrëmjen e të...

EMRI/ Mashtroi 72-mijë euro me shitjen e dyqanit, arrestohet 63-vjeçari

Policia shqiptare në bashkëpunim me Interpolin ka bërë të mundur lokalizimin dhe arrestimin e dy shtetasve shqiptarë të shpallur në kërkim...

Shqiptarët s’janë pijedashës; konsumi për frymë 4.4 litra, renditemi në vendin e 90

Kur flitet për konsum alkooli, Shqipëria renditet në vendin e 90 në botë. Pra, në 190 shtete të marra në shqyrtim...

Plani franko-gjerman, Kurti e diskuton me përfaqësuesit e shqiptarëve në Serbi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka diskutuar me përfaqësuesit e shqiptarëve dhe boshnjakëve në Kuvendin e Serbisë, propozimin e Bashkimit Evropian...

Shqiptarët në qeverinë e RMV, Arben Taravari kërkon Ministrinë e Shëndetësisë

Partia e Aleancës për Shqiptarët do të jetë pjesë e qeverisë në Maqedoninë e Veriut. Kryetari Arben Taravari tha se ka...