shtepi

Konflikte me ish-dhëndrin, digjen plotësisht dy banesa në Vlorë

Dy banesa në fshatin Llakatund në Vlorë janë shkrumbuar nga flakët. Burimet e policisë së qytetit bëjnë me dije se zjarri është...

Rrëfimi prekës i gazetares: Shtëpia ime është bombarduar e djegur nga Serbia

Gazetarja Alba Alishani emocionoi studion e “Now me Erla Mëhillin” me rrëfimin e saj prekës. Ajo tregoi kujtimet e saj të tmerrshme...

Shkeli arrestin shtëpiak për të pirë kafe, policia kap 39-vjeçarin

Policia ka kapur një 39-vjeçar i cili shkeli arrestin shtëpiak për të pirë kafe. Shtetasi E. B., banues në Ballsh, është arrestuar...

Brenda banesës ku ka jetuar Dan Hutra, gazetarja: Familjarët kanë ikur jashtë vendit

Kamera e Euronews Albania ka qenë këtë të enjte brenda ambienteve të banesës ku ka jetuar Dan Hutra, vrasësi serial i...

EMRAT/ Zbulohet “vila e barit” në Fier, arrestohen tre persona

Policia e Fierit ka zbuluar një banesë 3-katëshe ku kultivohej kanabis me anë të llambave. Në pranga përfunduan shtetasit Erjon Marini...

Gjoni: Shtëpia në Krrabë, vendi që kërkuam aq shumë për xhirimet e filmit “Sheets”

Filmi shqiptar "Sheets" është vlerësuar dy herë në festivalin e filmit në Trieste. Regjisorja Evi Gjoni tha në një intervistë për emisionin...

“Kush ka dy-tre shtëpi të taksohet dhe hetohet”, thirrja e anëtarit të Nismës Thurje

Anëtari i Nismës Thurje, Marsel Rupi thotë se një nga mënyrat sesi pushteti vendor vjedh qytetarët, është taksimi i banesës. Në një...

U kap në shtëpi bari, arrestohet ish-futbollisti shqiptar në Britaninë e Madhe

Një ish-futbollist shqiptar është arrestuar nga policia në Britaninë e Madhe pasi u kap duke punuar në një shtëpi bari në...

Një shtëpi për Dua Lipën, zbulohet plani i saj për të investuar në Shqipëri

Jugu i Shqipërisë është natyrisht një perlë e natyrës dhe këtë e di më së miri edhe Dua Lipa. Këngëtarja duket...

“Mban armën në brez”, gazetari zbulon foto të Gjergj Laçit nga shtëpia

Gazetari i Euronews Albania, Eni Ferhati zbuloi në “Now me Erla Mëhillin” një foto që gruaja e Gjergj Laçit i ka...

8 shtëpi të ndërtuara në vende të pazakonta

Arkitektura mund të flirtojë me natyrën në mënyra ekspresive por delikate. Ideja në arkitekturë është shpesh për të harmonizuar, jo për të dominuar, peizazhet. Kjo...

Votime shtëpi më shtëpi, vijon mbajtja e referendumeve në rajonet ukrainase

Në Donjeck, Luhansk, Kherson dhe Zaporizhia, kutitë e votimit vazhdojnë të qarkullojnë shtëpi më shtëpi, për të legjitimuar aneksimin e territoreve...

Brenda shtëpisë muze ku jetoi Marigoja, qëndistarja e flamurit

Në fshatin Hoçisht në Devoll gjendet shtëpia me flamur, ajo e atdhetarëve Jovan dhe Marigo Posios, gruas e cila qëndisi flamurin...

Shqiptarët po blejnë më pak shtëpi, bie edhe volumi i ndërtimeve të reja

Sektori i ndërtimit po vuan pasojat e rritjes së kostove të lëndëve të para dhe në tremujorin e dytë të këtij...

Grabitet shtëpia e Mariah Carey-t

Një incident fatkeq i ka ndodhur këngëtares Mariah Carey ndërsa ishte me pushime. “Page Six” raporton se në korrik, ndërsa Carey ishte...

Burg për 55-vjeçarin Qani Muça, avokatja tërhiqet nga ‘të lumtë pushka’

Qani Muça akuzohet për vrasje ndaj funskionarëve publik, mbetur në tentativë dhe armëbajtje pa leje. Pendesa e tij dhe pretendimi se e...