shtet

Letonia e cilëson Rusinë shtet sponsorizues të terrorizmit

Parlamenti i Letonisë e ka cilësuar Rusinë shtet sponsorizues të terrorizmit. Në deklaratën e këtij institucioni, përmendet lufta në Ukrainë, aktivitetet e...

Eksperti: Njerëzit duan punë në shtet, këtu ka paga më të larta se në Gjermani

Eksperti i punësimit, Ylber Gjeta thotë në 2-3 vitet e fundit, njerëzit preferojnë të punojnë në sektorin publik dhe jo atë...

390 milion euro më shumë në arkën e shtetit, ulen shpenzimet

Buxheti i shtetit ka mbledhur 2.4 miliardë euro në gjysmën e parë të vitit. Krahasuar me një vit më parë, të...

Krerët e shtetit në Kosovë takojnë ambasadorët e QUINT-it

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, kryetari i Kuvendit Glauk Konjufca dhe kryeministri Albin Kurti kanë takuar ambasadorët e vendeve të QUINT-it...

Gërvalla pas pretendimit të Serbisë: Asnjë informacion për tërheqje të njohjeve

Ministrja e Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla tha se nuk asnjë informacion zyrtar për ndonjë tërheqje të njohjeve të shtetit të...

Monumenti i Pavarësisë në Kosovë këtë vit përfaqëson ‘Gratë me krahë’

NEWBORN, monumenti i Pavarësisë së Kosovës ka gjithnjë mesazhe të veçanta për çdo vit që Kosova feston si shtet. Që prej 2008-s...

Kosova feston 14 vjet shtet

Sot Kosova feston 14-vjetorin e Pavarësisë. Në praninë e krerëve më të lartë shtetërorë; presidentes Vjosa Osmani, kryeministrit Albin Kurti dhe...

Pushim deri të mërkurën për prindërit që kanë fëmijët në shkollë

Njëri nga prindërit që ka fëmijën nxënës deri në klasë të nëntë, do të jetë pushim në datat 24, 25 dhe...