shtetërore

Kurti reagon për rezervat shtetërore: Nuk ka kurrfarë korrupsioni e keqpërdorimi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se 97 për qind e vlerës së blerë vitin e kaluar të rezervave shtetërore kanë...

Nis sot Matura Shtetërore, mbi 30 mijë nxënës testojnë njohuritë në gjuhën e huaj

Sot nis provimi i parë i maturës dhe sikurse është njoftuar deri në përfundim të tij do të "ngujohen" edhe mësuesit. Po ashtu që...

A po maturohet matura shtetërore?

"A po maturohet matura shtetërore?"- Ky është titulli i raportit më të fundit të përpunuar nga Gevio Tabaku, aktivist i "Qëndresa Qytetare". Pas...

Ndryshime në rregulloren e Maturës, Kushi: Do të ketë rivlerësim të testeve

Ministrja e Arsimit Evis Kushi njoftoi këtë të enjte ndryshimet e bëra në rregulloren e maturës shtetërorë Gjatë konferencës për analizimin e...

Interes në rritje nga qytetarët për të investuar në skemat e pensioneve private

Qytetarët kanë rritur interesin për të investuar në skemat e pensioneve private. Në fund të marsit numri i personave që kanë paguar...

Kompanitë që përfituan tokë shtetërore në bregdet

Kompania Echo Technolgy Services dhe Startek do të ndërtojnë në Dhërmi një resort në 133 mijë metra katrorë tokë. Ato kanë...

Rezervat e naftës të mbahen nga kompani shtetërore, thotë inxhinieri Petro

Nafta në Shqipëri duhet të ishte një produkt strategjik, rafineria e naftës duhet të ishte mbajtur shtetërore. Kështu tha në emisionin "Mirmëngjes"...