shtyrja

Këtë të martë jepej pretenca, shtyhet gjyqi ndaj ish-ministrit Fatmir Mediu

Gjyqi ndaj ish-ministrit të Mbrojtjes Fatmir Mediu është shtyrë për në datën 24 maj ora 12:00. SPAK pritej të jepte këtë të...

Shtyhet mbledhja e KQZ për renditjen e kandidatëve, shkak dekriminalizimi

Pritej që këtë të hënë të mbahej mbledhja e KQZ  për përcaktimin e renditjes së kandidaëve për kryetar bashkie në fletët e votimit...

Shtyhet seanca për Fatjon Muratin, zbardhet kërkesa për leje disa javë më parë

Shtyhet seanca në Gjykatën e Tiranës për Fatjon Muratin dhe Kristian Gjinin të akuzuar për armëbajtje pa leje. Sot në seancë pritej...

Akuza kërkon më shumë kohë, shtyhet seanca gjyqësore për Saimir Tahirin

Është shtyrë sërish seanca për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Shkak për shtyrjen e seancës u bë kërkesa e prokurorit për...

Ministria e Arsimit shtyn afatin e aplikimeve për projekte kërkimore shkencore

Ministrja e Arsimit dhe Sportit Evis Kushi njoftoi sot shtyrjen e afatit të aplikimeve të universiteteve për projektet kërkimore shkencore, duke...

Shtyhet gjyqi ndaj Saimir Tahirit, ja kur do të mbahet seanca e radhës

Është shtyrë procesi gjyqësor ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri në Gjykatën e Elbasanit. Ka qenë avokati mbrojtës i ish-ministrit ai i...

Çështja “Babale”, shtyhet gjyqi ndaj Ervin Salianjit

Gjykata e Apelit në Tiranë ka shtyrë serish seancën ndaj deputetit të Partisë Demokratike Ervin Salianji për përfshirjen në aë që...

Shtyhet pretenca për Ardian Çapjan, shkak mungesa e avokatëve

Është shtyrë seance gjyqësore e planifikuar të mbahej këtë të mërkurë për Ardian Çapjan dhe të pandehurve të tjerë, të akuzuar...

Osmani: Shtyrja e zgjedhjeve, vetëm pas vlerësimit nga organet e sigurisë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, do të mund të vendosë për shtyrjen e datës së zgjedhjeve në veri të Kosovës, vetëm...