shuarje

Situata nga zjarret në vend, ja ku ndodhen vatrat aktive

Zjarri në fshatin Delbnisht, në Kurbin është shuar plotësisht dhe nuk ka më asnjë vatër aktive. Kjo është bërë e mundur nga...

Jugu drejt shuarjes? Gjirokastra dhe Korça, qytetet me më pak lindje në 10 vite

Në 12 qarqet e Shqipërisë vihet re një rënie drastike e lindjeve nga viti 2011 deri në vitin 2022. Qarku më i...

Zonat problematike nga zjarret, ndërhyrje edhe nga ajri

Pesëmbëdhjetë vatra zjarri janë raportuar gjatë 24 orëve të fundit, prej të cilave 12 janë shuar, sipas të dhënave nga nga...

Vera më e nxehtë për shtetet europiane, mijëra banorë të evakuuar

Një zjarr i fuqishëm shpërtheu në kufirin mes Sllovenisë dhe Italisë duke detyruar banorët e tre fshatrave të evakuohen. Zyrtarët u shprehën...

Shuhen flakët në ishullin e Sazanit, Euronews Albania në zonën e shkrumbuar

Flakët në ishullin e Sazanit janë shuar. Në territorin e ishullit, kanë mbetur vetëm një grup i vogël i forcave zjarrfikëse,...

Greqia sjell avion për shuarjen e flakëve në ishullin e Sazanit

Greqia i ka ardhur në ndihmë Shqipërisë për shuarjen e flakëve në ishullin e Sazanit. Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka bërë...