siguri

Eksperti: Takimi Osmani-Stoltenberg, një rikthim i Kosovës në arenën ndërkombëtare

Eksperti i sigurisë, Drizan Shala tha në një intervistë për Euronews Albania se takimi mes Vjosa Osmanit dhe Jens Stoltenberg nënkupton...

Policia e Shtetit zbulon masat e sigurisë për sezonin turistik

Zv. drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Sokol Bizhga doli në një deklaratë për mediat për të raportuar masat e...

EUFOR po “vëzhgon nga afër” situatën e sigurisë në Bosnje

Misioni ushtarak i Bashkimit Evropian në Bosnje e Hercegovinë, EUFOR tha se nuk ka parë asnjë rrezik për situatën e sigurisë...

VIDEO|Trump largohet nga gjykata në Nju Jork, autokolona e tij blindohet nga policia

Donald Trump është vetëdeklaruar i pafajshëm për 34 akuza për falsifikim të të dhënave të biznesit dhe komplot në një sallë...

Inxhinieri: Në Shqipëri ka ndërtesa në formë “iriqi”, nuk kanë siguri ndaj tërmetit

Inxhinieri i ndërtimit, Luan Myrtaj tha në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se ndërtesat në formë “iriqi”...

Eksperti i sigurisë: Në veri të Kosovës, aktivitete kriminale serbo-ruse

Eksperti i sigurisë, Drizan Shala deklaroi se në pjesën veriore të Kosovës, ka gërshetim të aktiviteteve kriminale përmes mbështetjes shtetërore të...

Haradinaj: Kurti nuk është i interesuar për sigurinë e Kosovës

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj thotë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk është i interesuar për sigurinë e vendit, pasi...

Rusia rrit sigurinë pas shpërthimit në urën që e lidh me Krimenë

Rusia rriti sigurinë në urën që e lidh me Krimenë, pasi një shpërthim i madh të shtunën shkatërroi disa pjesë të...

Rexhepi tregon çmimet e vrasjeve të kriminelëve: Me 6000 euro të marrin jetën

Eksperti i kriminalistikës, Artan Rexhepi është shprehur se që prej vitit 2012, rendi dhe siguria në vendin tonë është përkeqësuar. I ftuar...

Xhoi Jakaj: Policia, në vështirësi për t’u përballur me krimin

Policia e Shtetit është në kushtet më të vështira për t’u përballur me krimin. Kjo ishte deklarata e ish-drejtores së burgut të...

Tensionet në veri, KFOR shton kapacitetet

Kreu i misionit të NATO-s në Kosovë, KFOR ka lajmëruar se do të shtojë kapacitetet në veri të Kosovës. Vendimi u bë...

Ngjarja në Gramsh, eksperti i sigurisë: Autoritetet shqiptare reaguan me vonesë

Bedri Elezi, ekspert sigurie u shpreh se edhe më shqetësuese se ndërhyrja e forcave ruse në Gramsh, është arrestimi i tyre...

Inspektimi i impiantit bërthamor mund të rivendosë sigurinë, thotë Zelenski

Presidenti i Ukrainës, Volodmir Zelensk tha se një vizitë e inspektorëve ndërkombëtarë në centralin bërthamor të Zaporizhias, do të bëjë të...

Eksperti i sigurisë: Shtetasja ruse, spiune e Moskës në Ballkanin Perëndimor

Eksperti i sigurisë, Drizan Shala thotë se shtetasja ruse, Daria Asmalova është e përfshirë në një rrjet më të gjërë spiunazhi,...

Draft-Strategjia e Sigurisë së Kosovës: “Serbia, rreziku kryesor”

Draft-Strategjia e Sigurisë së Republikës së Kosovës për vitin 2022-2027, e cila është miratuar nga Komisioni parlamentar për Çështje të Sigurisë dhe...

Thirrja e ekspertit: Të investohet më shumë në fushën e mbrojtjes kibernetike

Eksperti i sigurisë, Ermal Jauri tha në një intervistë për Euronews Albania se sulmet kibernetike janë rrezik po aq i madh...