sigurimi i shtetit

‘Çudi e madhe dashuria e FBI-së me Sigurimin e Shtetit’, Murrizi tregon faktet

Ish-deputeti Myslim Murrizi shprehet i habitur për raportet e FBI-së me ish-funksionarët e Sigurimit të Shtetit. Në një intervistë për Euronews Albania,...

Presidenti Begaj dekreton ligjin për hapjen e dosjeve të ish-Sigurimit

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj ka dekretuar ligjin për disa ndryshime dhe shtesa në lidhje me të drejtën e informimit për...

Si rekrutoheshin dhe çfarë shkruhej në kartelat e ish-bashkëpunëtorëve të Sigurimit?

Eksperti ligjor, Marcel Hila ka treguar se si rekrutohesin ish-bashkëpunëtorët e Sigurimit të Shtetit dhe se çfarë shkuhej në kartelat e...

Genc Ruli, bashkëpunëtor i Sigurimit të Shtetit? Flet ish-deputeti i PD-së

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Azgan Haklaj deklaroi se figura të rëndësishme të kësaj force politike kanë qenë bashkëpunëtorë të Sigurimit të...

Mirakaj: Dosjet e ish-Sigurimit të hapen për ata që duan të përfshihen në politikë

Ish anëtari i Autoritetit për Informimin mbi dokumentet e ish-Sigurimit të Shtetit, Simon Mirakaj deklaroi se nuk është për hapje totale...

Çika: Shumë politikanë kanë qenë bashkëpunëtorë të ish-Sigurimit të Shtetit

Ish-kryetari i Shoqatës Antikomuniste dhe ish të Përndjekurve politikë, Nebil Çika thotë se shumë politikanë kanë qenë bashkëpunëtore të ish-Sigurimit të...

Deklaratat e Metës dhe Berishës për dosjen e ish-Sigurimit | 5 ngjarje kryesore

Berisha tregoi emrin e I.M-së në dosjen e Sigurimit, përgjigjet Meta Ish-presidenti dhe kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta është...

Berisha tregoi emrin e I.M-së në dosjen e Sigurimit, përgjigjet Meta

Ish-presidenti dhe kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta është shprehur në lidhje me përfshirjen e tij si bashkëpunëtor i ish-Sigurimit...

Hapen dosjet, 71 zyrtarë pjesë e ish-Sigurimit të Shtetit

Nga 2189 kandidatë që u janë hapur dosjet përpara se të synonin një post publik, 71 prej tyre kanë rezultuar bashkëpunëtorë...