Silvinjo

Rikthehet Broja, dëmtohen Cikalleshi e Ismajli. Sylvinho vijon survejimet

Nga Aston Vila, tek po e njëjta skuadër, Armando Brojës i janë dashur 278 ditë kohë për rikuperimin e plotë, ndërsa...

“Nuk besoj në një kapiten” trajneri i Kombëtares, Silvinjo në Euronews Albania

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo tha në një intervistë për Euronews Albania se fitoret e kombëtares kuqezi janë më se të...

“Pse vendosa të jetoj në Tiranë”, flet për Euronews trajneri i Kombëtares, Silvinjo

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo tregoi në një intervistë ekskluzive për Euronews Albania se e kur e kishte pranuar detyrën e...

Sfida me Poloninë, Silvinjo: Shkojmë me shpirt, zemër e popullin shqiptar në fushë

Trajneri i ekipit kombëtar Silvinjo, u shpreh optimist në prag të ndeshjes që Shqipëria do të mbajë në kuadër të kualifikuesve...

“Duam të shkojmë në Euro 2024”, Silvinjo flet për objektivat e kuqezinjve në shtator

Në shtator kombëtarja shqiptare e futbollit do të ketë dy ndeshje shumë të rëndësishme për ecurinë e eliminatoreve të Kampionatit Europian...

Euro 2024| Trajneri i Kombëtares: Duhet të luftojmë për një vend në Gjermani

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo, mbajti këtë të hënë një konferencë për media, ku u ndal tek dy ndeshjet kualifikuese që...

Sot Kombëtarja në fushë për Euro 2024, Silvinjo nuk i trembet polakëve

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo dhe sulmuesi Sokol Cikalleshi dolën pasditen e të dielës në konferencën zyrtare për media, në prag...

Dritëhijet e trajnerit Silvinjo, tek Corinthians e kërcënuan tifozët

Më 9 janar trajneri Brazilian Sylvinho do të prezantohet në krye të Kombëtares shqiptare me objektivin e qartë, mbërritjen në Europianin...