sisteme

Samiti i NATO-s, Stoltenberg: Sisteme më të sofistikuara mbrojtëse Kievit

Liderët e vendeve të NATO-s po takohen në Rumani për të përforcuar mbështetjen për Ukrainën përballë sulmeve të intensifikuara ruse. Shefi i...

‘Hakerat kërkojnë 30 mln euro’, Rama përgënjeshtron: Ndalni valën e shpifjeve

Kryeministri Edi Rama ka përgënjeshtruar lajmin që qarkullon në media se hakerat kanë shkatërruar të dhënat e shtetit shqiptar dhe kërkojnë...

Më shumë se 28,000 rusë janë vrarë që nga fillimi i luftës, sipas Ukrainës

Rreth 28.300 ushtarë rusë janë vrarë në Ukrainë që nga fillimi i pushtimit rus në shkallë të plotë, sipas Shtabit të...