sistemi tims

Sistemi TIMS nuk u sulmua, sqaron Policia e Shtetit

Policia e Shtetit, ditën e sotme, në një njoftim për mediat ka bërë me dije se mbrëmjen  e djeshme nuk ka...

Bie sistemi TIMS në Kapshticë, Qafë Thanë, Tushemisht e Goricë

Sistemi TIMS ka rënë në pikat kufitare të juglindjes. Burime për Euronews Albania bëjnë me dije se dogana e Kapshticës punon me...

FOTO/ Hakerat publikojnë të dhënat e sistemit TIMS për Gledis Nanon

Faqja 'Homeland Justice' ka publikuar të dhënat për ish-drejtorin e Policisë së Shtetit, Gledis Nano. Në të dhënat janë të gjitha hyrje-daljet...

Sistemi TIMS në kufi, të dhëna të pjesshme në Muriqan, vonesa minimale në Kapshticë

Në pikën kufitare të Muriqanit dhe të Kapshticës ditën e sotme sistemi TIMS, i cili u sulmua disa ditë më parë...

Çuçi poston video live nga Rinasi: Sistemi TIMS është 100% në punë

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi, njofton se sistemi TIMS në aeroportin e Rinasit, tashmë është në funksion. Duke iu përgjigjur kritikëve, Çuçi...

Hakerat iranianë s’kanë mundur të marrin të dhëna nga TIMS, thotë gazetari

Gazetari Xhevahir Zhabina u shpreh në një intervistë për Euronews Albania se sistemi TIMS është funksional në të gjithë vendin. “Sistemi TIMS...

‘Agresori nuk ia arriti qëllimit’, Rama: S’ka zhdukje apo rrjedhje të të dhënave

Kryeministri Edi Rama deklaroi se sistemet TIMS në pikat kufitare janë në punë që prej mëngjesit të sotëm. Përmes një reagimi në...

Drejtori i Autoritetit të Aviacionit Civil: Sulmi kibernetik në Rinas ishte sabotim

Drejtori i Autoritetit të Aviacionit Civil, Maksim Et'hemaj thotë se sulmi kibernetik ndaj sistemit TIMS në aeroportin e Rinasit, ishte një...

Sistemi TIMS në Portin dhe Doganën e Vlorës ende jashtë funksionit

Prej 24 orësh, sistemi TIMS vijon të jetë jashtë funksionit në Portin dhe Doganën e Vlorës. Mësohet puna do të vazhdojë me...

‘Aktivitet dashakeqës’, SHBA-të reagojnë pasi Irani sulmoi sistemin TIMS në Shqipëri

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë reaguar pasi hakerat iranianë sulmuan sistemin TIMS në Shqipëri. Përmes një reagimi në rrjetet sociale, Këshilli...