situata

Situata nga bora në qarkun e Kukësit, Gjana thirrje bashkive të pastrojnë rrugët

Prefekti i Qarku të Kukësit Granit Gjana ka dhënë informacion rreth situatës së shkakëtuar nga moti i keq në këtë qark. Gjana...

Ukraina thotë se situata në jug dhe lindje mbetet e “vështirë”

Ushtria e Ukrainës tha të shtunën vonë se situata në lindje dhe në jug të vendit “mbetet e vështirë”, duke përmendur...

Michel: Situata mes Kosovës e Serbisë është problem për rajonin dhe Evropën

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel deklaroi se konfliktet si ai mes Kosovës e Serbisë janë problem për rajonin dhe më...

Zjarri në fabrikën e bojrave| Situatë kritike, evakuohen banorët, anulohet dasma

Që prej orës 10:30 të mbrëmjes së të shtunës zjarrfikësit vijojnë luftën me flakët që ka përfshirë një fabrikë bojërash në...

Pse ndodhi ndarja Basha-Bardhi? Preç Zogaj analizon situatën në PD

Analisti Preç Zogaj, ishte i ftuar këtë të premte në Euronews Albania, ku komentoi zhvillimet më të fundit në Partinë Demokratike,...

Situata nga zjarret në vend, ja ku ndodhen vatrat aktive

Zjarri në fshatin Delbnisht, në Kurbin është shuar plotësisht dhe nuk ka më asnjë vatër aktive. Kjo është bërë e mundur nga...

Situata e coronavirusit, OBSH: Mund të shfaqet një variant më i rrezikshëm

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) aktualisht po monitoron disa variante të coronavirusit, përfshirë variantin e sapo zbuluar EG5, i cili po...

Situata nga zjarret në Korçë, digjen rreth 6 dynym jonxhë dhe pemë frutore

Zjarret e shkaktuara nga temperaturat e larta të ditëve të fundit kanë vënë në vështirësi fermerët në fshatin Sheqeras të Korçës. Përveç...

Situata në Kosovë, Rama sot udhëton drejt Brukselit

Kryeministri Edi Rama do të takohet sot ne Bruksel me presidentin e Këshillit të BE-së, Charles Michel. Takimi vjen pas letrës së...

Situata e tensionuar në Rusi, reagon për herë të parë sekretari amerikan i shtetit

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken reagoi pas situatë që po zhvillohet në rusi që nga mbrëmja e së premtes pas...

“Situata në Veri mund të shmangej”, Feith: Qeveria e Kosovës të jetë e kujdesshme

Pieter Feith, përfaqësuesi Civil Ndërkombëtar për Kosovën dhe ish-Përfaqësuesi Special të Bashkimit Evropian tha në një intervistë për Euronews Albania situata në...

Borrell thirrje për çtensionimin e situatës, kërkon themelimin e Asocacionit

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian Josep Borrel, ka apeluar për shpalljen sa më shpejt të zgjedhjeve të reja në veri...

Tensionohet situata në Leposaviç, persona të maskuar sulmojnë gazetarët

Gazetarët që po ndjekin nga afër ngjarjet në veri të Kosovës janë sulmuar në Leposaviç. Gazetarët janë sulmuar me gurë, vezë e...

Situata e tensionuar në veri të Kosovës, reagon KFOR-i

Misioni i KFOR-it ka reaguar në lidhje me situatën e tensionuar në veri të Kosovës. Përmes një komunikate zyrtare, KFOR i...

“Po luan me zjarrin”- Milo analizon situatën në Veri: Pse Kurti shkaktoi tensionet

Historiani Paskal Milo ishte i ftuar këtë të shtunë në emisionin Review në Euronews Albania, ku analizoi tensionet në veri të...

Përplasja e serbëve me policinë në Veri, reagon UNMIK

Shefja e UNMIK-ut, Caroline Ziadeh ka thënë se është duke i përcjellë me shqetësim zhvillimet e fundit në veri të vendit. Duke...