skaf

Skafi ngeli në det, policia shpëton drejtuesin nga mbytja

Një skaf ka ngelur në mes të detit këtë të premte. Policia Kufitare e Dhërmiut ka ndihmuar drejtuesin e mjetit lundrues...

Skafi pëson defekt në det, shpëtohen 4 pushuesit në Shëngjin

4 pushues janë ndihmuar nga policia për të dalë në breg pasi skafi i tyre ka pësuar një defekt. Të dielën, gjatë...

Skafi kalon kufizimin në Potam, gjobitet pronari, bllokohet mjeti për 5 ditë

Një video ka qarkulluar në rrjetet sociale ku duket një skaf i cili kalon kufizimet e lejuara në Potam, Himarë. Policia ka...

Shemsi Prençi: Skafi në Himarë jo mjet turizmi, por për veprimtari të paligjshme

Ish-drejtori i Emergjencave Civile, Shemsi Prençi thotë se skafi që përplasi për vdekje 7-vjeçaren në plazhin e Potamit në Himarë dy...

Si i shpëtoi drejtësisë Tase, u hetua për lejimin e mbjelljes së kanabisit

Në prill të vitit 2021 Prokuroria e Vlorës do të kërkonte pezullimin nga detyra të 5 oficerëve të komisariatit të Himarë,...

Shkarkohen të gjithë drejtuesit e Policisë Kufitare të qarkut Vlorë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano ka shkarkuar të gjithë zinxhirin komandues të Drejtorisë Vendore për Kufirin dhe...

Aksidentet nga mjetet lundruese, skenë e përsëritur në çdo sezon veror

Manovrat e pakontrolluara me motorët e ujit apo gomonet, janë një problem i hershëm për pushuesit në Shqipëri, si për ata...

Përplasi për vdekje fëmijën në Himarë, autori efektiv policie

Shtetasi Arjan Tase është autori i ngjarjes së rëndë të ndodhur mesditën e së martës në plazhin e Potamit në Himarë,...