skandali

Skandali ‘Rubiales’, në Spanjë nisin protestat kundër kreut të federatës

Pasojat e ngjarjes së turpshme që mban firmën e Rubiales vijojnë në Spanjë, teksa këtë herë qytetarët janë ngritur në protestë. Me...

Futbollistet braktisin Spanjën, shkak gjesti i Rubiales. Të pathënat e skandalit

Skandali që ka kapluar futbollin spanjoll vijon të thellohet, ndërsa një vendim i fundit është marrë nga vetë futbollistet. Sipas një...

Skandali seksual trondit konservatorët, dorëhiqet kandidati për Londrën

Një tjetër skandal ka përfshirë politikën në Britani të Madhe. Daniel Korski, kandidati i konservatorëve për kryebashkiak të Londrës hoqi dorë nga gara...

Mertiri: Gjicin s’e futi në kurth politika, s’kanë guxim se futesh në gjak

Analisti Ergys Mërtëri deklaroi në emisionin Review në Euronews Albania se videoskandali i ish-kryebashkiakut Safet Gjici mund të jetë bërë për...

Luarasi: Ka epsh të madh, shumë burra përdorin pushtetin për marrëdhënie seksuale

Pedagogia Iris Luarasi ishte e ftuar këtë të shtunë në emisionin Review në Euronews Albania, ku komentoi videoskandalin e ish-kryebashkiakut të...

Pas video-skandalit, Safet Gjici ‘zhduket’ dhe nga rrjetet sociale

Pas skandalit me videon ku shfaqej duke kryer marrëdhënie seksuale me një vajzë brenda zyrës, ish-kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici ka...

Skandali i përgjimeve, PE kërkon kushte strikte për programet elektronike

Programet e përgjimit, si “Pegasus” dhe “Predator”, të përdorura nga vendet evropiane për të përgjuar politikanë, gazetarë dhe qytetarë duhet të...

“Kosova është Serbi!” Skandali në futbollin holandez sjell zemërim mes shqiptarëve…

Holanda ka provokuar së fundmi lidhur me marrëdhënien e Kosovës me Serbinë dhe lajmi është bërë viral në të gjitha mediat. Një...

Skandali, karateistët e Kosovës nuk lejohen në Spanjë me simbolet shtetërore

Për shkak të mosnjohjes së Kosovës si shtet nga Spanja, Përfaqësuesja e Karatesë nuk është lejuar të garojë e barabartë me...

Skandali gjerman, presidenti i klubit dhe djali i mitur hetohen si përdorues kokaine

Një skandal ka shpërthyer në Gjermani, ku në qendër të tij janë drejtuesit më të lartë të ekipit të futbollit të...

Skandali McGonigal, reagon për herë të parë Basha: E drejta vonon por nuk harron

Ish-kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar për herë të parë lidhur me skandalin me ish-zyrtarin e FBI, Charles McGonigal. Përmes...

Tensione në seancën plenare, Alibeaj kërkon të thirret Rama për çështjen McGonigal

Ka nisur me tensione seanca plenare e kasaj të enjteje, ku deputetët e Partisë Demokratike kanë kërkuar që kryeministri Edi Rama...

Skandali me ish-zyrtarin e FBI jehonë në mediat amerikane, përmendet edhe Shqipëria

Skandalit me ish-agjentin e FBI-së, Charles McGonigal i akuzuar për lidhje të forta me Rusinë i është bërë jehonë në pothuajse...

‘Qatargate’, ish-eurodeputeti pranon fajin dhe bëhet dëshmitar i drejtësisë

Pier Antonio Panzeri, ish-eurodeputeti i dyshuar se ishte në epiqendrën e skandalit të korrupsionit që përfshiu Parlamentin Evropian, arriti të martën...

“Messi, ai xhuxhi, ai miu i kanaleve”- skandal përgjimesh me drejtuesit e Barcelonës

Një skandal ka përfshirë ekipin e Barcelonës në Spanjë. Sipas “El Periodico de Catalunya”, hetimi i autoriteteve spanjolle ka zbuluar se...

Skandali i trukimeve përfshin bilardon, pezullohet 10 profesionistë

Skandali i trukimeve ka përfshirë dhe një tjetër sport jo aq popullor sa futbolli, bilardon. Federata Ndërkombëtare WPB dhe WPBSA, bën...