skenderbeu

Gazetari italian: Unë kam gjakun e pastër të Skënderbeut, Sophie s’i përket familjes

Gazetari italian Loris Castriota ka deklaruar se është ai që ka gjakun e pastër të familjen Kastrioti, duke qenë një pasardhës...

Himni kombëtar do të këndohet çdo të hënë në shkolla

Në 555-vjetorin e vdekjes së heroit kombëtar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu, kryeministri Rama ka lajmëruar se është marrë vendimi që çdo të hënë nxënësit në shkolla të këndojnë himnin kombëtar. "Himni i Flamurit që...

555-vjetori i vdekjes së Skënderbeut | Begaj vendos kurorë në Memorialin “Skënderbe”

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj vendosi sot një kurorë në Memorialin “Skënderbe” në qytetin e Lezhës, në përkujtim të 555-vjetorit të...

Boraj: Ora e Franck Muller me portretin e Skënderbeut, mund të jetë porositur

Bashkëthemeluesi dhe drejtori ekzekutiv i markës "JH", Nertil Boraj thotë ora e prodhuar nga kompania zvicerane Franck Muller me portretin e...

Kompania zvicerane prodhon orën luksoze me portretin e Skënderbeut

Kompania e famshme e prodhimit të orëve Franck Muller ka nxjerrë në treg një model të quajtur "Vanguard Racing Skenderbeu". Bëhet fjalë...

Tatuatori tregon se cilat janë tatuazhet që kërkojnë më shumë shqiptarët

Tatuatori Erxhano Rexhepi thotë se shqiponja shqiptare, Ismail Qemali dhe Skënderbeu janë tatuazhet që kërkojnë më shumë shqiptarët. Në emisionin "Good Morning...

Nuk ndalet Skënderbeu, skuadra e femrave në volejboll mposht 3-0 Teutën në kampionat

Skënderbeu në volejboll për femra nuk njeh konkurrencë. Korçaret fituan dhe ndeshjen e radhës ndaj Teutës së Durrësit, e vlefshme për...

Skënderbeu si indian apo egjiptian, Haliti: Portreti s’përkon me të kaluarën 

Së fundmi po qarkullon në internet një foto e Skënderbeut, e realizuar nga programi DELL.E 2 i inteligjencës artificiale. Kjo foto...

Skënderbeu vijon dominimin, korçaret kalojnë dhe ‘pengesën’ Korabi

3 ndeshje, 3 fitore me 9 sete në favor dhe vetëm 1 të humbur, Skënderbeu i Korçës është sërish një pretendent...

Skënderbeu pa rival në volejbollin për femra, mposht me lehtësi Korabin

Skënderbeu në volejbollin për femra nuk ka gjetur ende kundërshtar. Ndeshja e radhës për vajzat korçare ka qenë kundër Korabit, një skuadër...

Volejbolli për femra, Tirana dështon në Korçë

Skënderbeu në volejboll për femra, e ka nisur në mënyrën më të mirë sezonin e ri. Korçaret fituan të tre setet ndaj...

Një rrugë në Nju Jork emërohet “Skënderbeu”

Një rrugë në Nju Jork, ka marrë emrin e heroit kombëtar të Shqipërisë, Gjergj Kastrioti Skënderbeu. Shqiptarët atje kanë organizuar një tubim...

Skendërbeu shpallet kampion në volejboll pas 36 vitesh

Ekipi i volejbollit për femra të Skendërbeut është shpallur kampion pas 36 vite pritje. Korçaret kanë fituar finalen e katërt të luajtur...

Bileta e fundit për në Europë, Vllaznia pret Skëndërbeun

Vllaznia do të luajë pasditen e së shtunës në stadiumin "Loro Boriçi" ndaj Skënderbeut të vendit të fundit, ndeshjen e rradhës...

Skëndërbeu shpreson ende për qëndrimin në Kategorinë Superiore

Skuadra e Skënderbeut është duke përjetuar një nga momentet më të vështirë gjatë dekadës së fundit. Në vend të fundit të...