skulpture

Drogën e kanë kaluar edhe me skulptura, thotë Ervin Karamuço

Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço thotë se Kolumbia ka shkencëtarë të cilët e kthejnë kokainën në qymyr dhe skulpturë. Në emisionin "Review"...

Ekspozitë në qiell të hapur, parku i madh i Londrës kthehet në galeri skulpturash

Në një park në qendër të Londrës është hapur një ekspozitë e përkohshme, e cila sjell art për publikun. Vizitorët mund të...

Brad Pitt me një ekspozitë skulpturash: Ku kam gabuar me marrëdhëniet e mia

Ylli i Hollivudit Brad Pitt dhe muzikanti Nick Cave u prezantuan në Finlandë si skulptorë. Bëhet fjalë për një ekspozitë në Muzeun...

Korçë, edicioni i 10-të i simpoziumit të artit në gur

Në Korçë ka nisur simpoziumi i skulpturës në gur.  Do të jenë 5 skulptorë shqiptarë e të huaj të cilët do...