socialiste

Socialistët dhe demokratët të ndarë në vlerësimin e Reformës në Drejtësi

Reforma në Drejtësi në këto 5 vite, ia ka dalë të fitojë besimin e socialistëve, por nuk mund të themi të...

Borxhet e ujësjellësit përplasin Dritan Lelin me këshilltarët socialistë

Borxhet e ujësjellësit kanë nxjerrë në pah një tjetër përplasje mes bashkisë së Vlorës dhe këshillit bashkiak. Me një shumicë të partisë...

Balla për presidentin: I qëndruam marrëveshjes me opozitën

Për zgjedhjen e presidentit, Partia Socialiste i ka qëndruar marrëveshjes me opozitën. Kështu u shpreh në “Now” me Erla Mëhillin, kreu i...

Deputetja e PS-së thotë se opozita e humbi shansin për zgjedhjen e Presidentit

Deputetja e Partisë Socialiste Klotilda Bushka thotë se nuk ka rëndësi gjinia e Presidentit të ardhshëm, por presidenti duhet të ketë...

Balla akuzon PD-në si anti-amerikane pas zgjedhjes së Berishës në krye

Kreu i Grupit Parlamentar i Partisë Socialiste, Taulant Balla akuzoi Partinë Demokratike se është anti-amerikane, nisur nga fitorja e Sali Berishës...

PS ende pa një emër për presidentin e ri

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla pas takimit me Mesila Dodën dhe Fatmir Mediun të premten, u shpreh se...

Ulsi Manja: Drejtësia e re të hetojë Berishën për 21 Janarin dhe Gërdecin

Drejtësia e re duhet të hetojë ish-kryeministrin Berisha për vrasjen në Bulevard në protestën e 21 janarit dhe Gërdecin, gjatë qeverisjes...

Arben Pëllumbi tregon rreth propozimeve të tij për presidentin e ri

Arben Pëllumbi zbuloi tiparet e emrave që ka propozuar për president të Shqipërisë në mbledhjen e Partisë Socialiste. Pëllumbi, deputet i PS-së...

Gjiknuri fton të rinjtë për t’u bërë pjesë e PS-së

Partia Socialiste ka pasur dështime dhe gabime, por ka vullnet për të ecur përpara. Kështu u shpreh Damian Gjiknuri në Kongresin...

Qeveria zgjeron rimbursimin e ilaçeve për pensionistët

Më shumë ilaçe do të rimbursohen për pensionistët nga qeveria. Kështu njoftoi Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, nga Paneli i Shëndetësisë dhe...

Kongresi i PS-së zhvillohet në panele të hapura diskutimi

Partia Socialiste po zhvillon Kongresin të shtunën. Kongresi nisi të zhvillohet në 5 panele të hapura diskutimi, në varesi të sektorëve. Rreth orës...

Qytetarët e Tiranës e shohin Erion Veliajn si një lider të fortë

Thuajse gjysma e qytetarëve të Tiranës (44,3%) mendojnë se kryebashkiaku Erion Veliaj është një lider i fortë. Po aq kryeqytetas (42,3%)...

Meta cakton Eglantina Gjermenin ambasadore në OSBE 

Eglantina Gjermeni do të jetë ambasadore e Shqipërisë në misionin e OSBE-së në Vjenë. Presidenti Meta ka dekretuar ish-Ministren pas propozimit të qeverisë. Gjermeni...

Kush do të fitonte zgjedhjet në Durrës nëse do të mbaheshin sot?

41% e votuesve durrsakë zgjedhin socialisten Emiriana Sako në krye të bashkisë, nëse zgjedhjet e 6 marsit do të mbaheshin sot. Në...

Si votuan deputetët për zgjatjen e Vetingut?

Shtyrja e afateve të Vetingut u votua në Kuvend nga 118 deputetë të enjten. Katër deputetë te pranishëm ne sallë abstenuan. Tre prej...

Bilali: Maksimizimi i votës socialiste, synimi për të fituar qarkun Shkodër

Në Shkodër, Partia Socialiste synon maksimizim e votës socialiste për të fituar qarkun. Kështu u shpreh në emisionin Now, kryesuesja politike e...