socialistet

Ironizon Spahiu:  Të shohim sa do fitojë Gaz Bardhi me Berishën në Kukës

Juristi Kreshnik Spahiu deklaroi në një intervistë për Euronews Albania se në zgjedhjet e Kukësit do të shihet influenca e bashkimit...

VIDEO|Me makina, flamuj e muzikë, socialistët festojnë fitoren në rrugët e Elbasanit

Partia Socialiste fitoi bashkinë e Elbasanit në zgjedhjet vendore që u mbajtën këtë të diel. Kandidati i PS Gledian Llatja mori 55,03...

Spahiu: Berisha fiton vetëm këto 11 bashki, ndërsa Rama fiton….

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se parashikon një fitore të sigurt të socialistëve më 14 maj. Sipas...

McGonigal| PS pretendon se firmat janë falsifikuar, deputetët e PD do të pyeten

Sekretariati i Etikës në Kuvend vendosi të thërrasë në seancë dëgjimore 3 deputetët e Partisë Demokratike. Bëhet fjalë për Belind Këlliçin, Agron Shehajn dhe Oerd...

Socialistët dhe demokratët vlerësojnë ndryshe punën e bërë për të përndjekurit

Ata që mendojnë më shumë se Shqipëria s’ka bërë asgjë për ish-të përndjekurit politikë janë votues të PD-së që zënë 85.7%...

Berisha: Nuk i konsideroj socialistët armiq, vetëm Ramën

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka deklaruar se socialistët nuk i konsideron armiq, por vetëm kryeministrin Edi Rama. Gjatë fjalës së...

Shqiptarët nuk ndahen në parti për vendet më miqësore

Shqiptarët nuk ndahen në parti kur vjen puna për të gjykuar se cilat janë vendet më miqësore me vendin tonë. Socialistët dhe...