sociolog

Sociologu: 90% e të moshuarve nuk janë të lumtur në azile

Sociologu Gëzim Tushe tha në një intervistë për “Good Morning Albanians” në Euronews Albania se kushtet në azile janë të mira,...

Sociologu tregon shkaqet kryesore të divorceve

Sociologu Gëzim Tushi thotë se gjendja ekonomike, mungesa e një kohezioni social midis partnerëve dhe xhelozia, janë disa nga shkaqet kryesore...

Thirrja e sociologut: Të legalizohet prostitucioni

Sociologu Gëzim Tushi u shpreh pro legalizimit të prostitucionit. Ai tha për “SOT” në Euronews Albania se që prej debatit të parë...