sondazh

Spahiu: 85% e njerëzve urrejnë Metën, por ai nuk largohet sepse ka frikë nga populli

Juristi Kreshnik Spahiu komentoi në një intervistë për Euronews Albania, gjetjet e “Barometri”, ku në sondazhet e fundit rezulton se 85%...

“Kur nuk kanë pulën, do hanë sorrën” Kadilli: Nuk ikën qeveria me këtë opozitë

Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Fatbardh Kadilli tha në “Barometri” për Euronews Albania se qytetarët janë të detyruar të...

Roland Lami: Këlliçi ka vetëm rritje, e penalizon partia

Gazetari Roland Lami tha për “Barometri” në Euronews Albania se Belind Këlliçi ka rritje, por çfarë e penalizon është partia. Ai vuri në...

Vlerësimi për Berishën, Mazniku: Më negativ se mendimi për gjithë partinë

Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Arbjan Mazniku tha për “Barometri” në Euronews Albania se vlerësimi negativ për Sali Berishën si individ është...

Veliaj – Këlliçi, kush e fiton Tiranën? Projeksionet finale të Barometrit

Projeksioni i rezultatit për zgjedhjet lokale të Bashkisë Tiranë Sipas Barometrit, Erion Veliaj do të marrë 54.4% të votave (marzhi i gabimit...

Kush nga partitë është pëlqyer nga qytetarët?

Mendimi pozitiv/negativ për Partinë Socialiste 52.7% e kryeqytetasve kanë mendim pozitiv për PS, 44.4% kanë mendim negative, 2.9% e qytetarëve nuk kanë...

Kush i kthen fjalët në vepra Veliaj apo Këlliçi? Ja si përgjigjen qytetarët

Barometri në Euronews Albania ka pyetur qytetarët se cili nga kandidatët i kthen fjalët në vepra. 43.7% e kryeqytetasve mendojnë se Erion...

A duhet të përballen në debat kandidatët e Tiranës? Flasin qytetarët

69.6% e kryeqytetasve duan të shohin një debat publik mes kandidatëve dhe 14.6% nuk duan. Qytetarët që duan më së shumti të...

Cilat janë sot problemet e Tiranës? Matjet e treta të Barometrit

Barometri në Euronews Albania ka pytuar qytetarët e Tiranës për problemet kryesore të qytetit. 32.6% e kryeqytetasve mendojnë se problemi kryesorë...

A do të marrin pjesë në zgjedhjet lokale? Përgjigjen qytetarët

Numri i kryeqytetasve që do të marrin pjesë në zgjedhjet lokale është rritur nga shkurti në mars me 0.6%. Por gjithashtu...

A do të votojnë në 14 Maj? Iris Luarasi komenton të dhënat e Barometrit

Pedagogia Iris Luarasi komentoi në Euronews Albania të dhënat e Barometrit që tregojnë se qytetarët e Tiranës nuk i konsiderojnë aq...

Bie rëndësia e qytetarëve për zgjedhjet lokale

Qytetarët e Tiranës nuk i konsiderojnë aq të rëndësishme zgjedhjet lokale sa i konsideronin një muaj më parë. Me afrimin e...

Braho “vë bast” në emision: PS fiton më shumë se 40 bashki!

Ish-deputeti Spartak Braho tha në një intervistë për Euronews Albania se Partia Socialiste sipas parashikimeve do të fitojë më shumë se...

Kush e fiton Tiranën, problemet e kryeqytetit sipas qytetarëve

Barometri në Euronews Albania në matjet e dyta për problematikat e Tiranës, ka pyetur qytetarët e moshës mbi 18 vjeç dhe...

Vlerësimi i qytetarëve të Tiranës për punën e qeverisë dhe opozitës për 2021-shin

Në prag të zgjedhjeve të 14 majit Barometri në Euronews Albania ka pyetur qytetarët e Tiranës në lidhje me punën që...

Rritja e pëlqyeshmërisë për Ramën, Mavros: Po luan vetëm, ndaj kemi këto shifra

Presidenti i MRB-së, Dimitris Mavros komentoi rritjen e pëlqyeshmërisë për kryeministrin Edi Rama në sondazhet e Barometrit në Euronews Albania. Ai u...