sondazhet

Si e shohin rusët luftën? Sondazhet, 76 për qind e qytetarëve mbështesin ushtrinë

Thuajse një vit e gjysmë nga nisja e pushtimit të Ukrainës, opinioni publik në Rusi mbetet i qëndrueshëm dhe nuk është...

Zgjedhjet në Malin e Zi, sondazhet favorizojnë partinë e presidentit Milatoviç

Ditën e djeshme u mbyll fushata elektorale për zgjedhjet parlamentare të së dielës në Malin e Zi dhe sot vendi ndodhet...

Zgjedhjet në Turqi, sondazhet favorizojnë opozitën. Erdogan: Do pranoj rezultatin

Presidenti turk ngriti tonet në fund të fushatës elektorale, në prag të zgjedhjeve vendimtare. Recep Tayyip Erdogan deklaroi se do të...

Kush do jetë presidenti i Malit të Zi? Gazetari tregon se çfarë thonë sondazhet

Në zgjedhjet presidenciale në Mal të Zi të cilat do të mbahen më 2 prill konkurrojnë dy kandidatë me profil të ndryshëm...

Rama keq me sondazhet? Provokon Arjan Çani: Mund të jepte edhe nga 2 mijë euro

Gazetari Arjan Çani tha në emisionin Now në Euronews Albania se vendimi i Ramës për të rritur pagën mesatare në 900...

Damian Gjiknuri zbulon sondazhet: Sa bashki fiton PS

Deputeti i Partisë Socialiste Damian, Gjiknuri tha se dështimi i opozitës në zgjedhjet e 14 majit do të sjellë shuarjen e...

Iliazaj: Nuk shoh ende një kandidat për kryeministër nga opozita

Analisti Ervis Iljazaj ka komentuar sondazhin e Euronews Albania për liderin e preferuar dhe më pak të preferuar të shqiptarëve I ftuar...

Ansambli i Macron-it do fitojë shumicën pas raundit të parë, sipas sondazheve

Sondazhet e para pas hapjes së zgjedhjeve parlamentare në Francë tregojnë se Ansambli i koalicionit të Presidentit Emmanuel Macron është në...

Sondazhet nxjerrin Vuçiç fitues të zgjedhjeve në Serbi

Partia Progresive e Serbisë, e presidentit Aleksandër Vuçiç sipas sondazheve, pritet të fitojë zgjedhjet e përgjithshme që do të mbahen këtë...