sot

Arsyet që i shtyjnë njerëzit të mashtrojnë sipas psikologes

Psikologia Lenida Halili shpjegoi në emisionin ‘Sot’ në Euronews Albania disa nga arsyet që i shtyjnë njerëzit të mashtrojnë. Përrallat kanë ndikimin...

Provimi i Biologjisë kishte pyetje olimpiade, pretendon maturanti

Irdi Çollaku, gjimnazist te “Sami Frashëri” u shpreh se tre provimet e para kanë pasur nivelin e vështirësisë të shpërndarë dhe...

Luçiano Boçi rendit arsyet pse PD do të protestojë në 7 korrik

Deputeti i Partisë Demokratike Luciano Boçi renditi arsyet pse Partia Demokratike ka vendosur të organizojë protestë kombëtare në 7 korrik. Ai tha...

Evropa po përballet me një valë të re të COVID-19, thotë mjeku

Mjeku Laidon Shapo tha në emisionin ‘Sot’ në Euronews Albania se në Britaninë e Madhe numri dhe shpejtësia e infektimit me...

A do shkojë uji i Syrit të Kaltër në Greqi? Ministria e Turizmit përgënjeshtron

Ministria e Turizmit dhe Mjedisit ka përgënjeshtruar disa lajme të përhapura në media të ndryshme mbi një propozim/memorandum teknik të supozuar...

Poli Hoxha për urdhrin e SPAK ndaj gazetarëve: Hetim kush nxjerr informacionet

SPAK duhet të nisë hetim për rrjedhjen e dokumenteve dhe informacioneve në lidhje me çështjen e Nuredin Dumanit. Kështu u shpreh në...

Dritë shprese për pacientët që vuajnë nga kanceri kolorektal, thotë mjekja

Lida shosha, mjeke proktologe e cilësoi një dritë shprese e jashtëzakonshme për pacientët që vuajnë nga kanceri i zorrës së trashë,...

Nisma e Ballkanit të Hapur, Pollo i prerë: Shqipëria duhet të tërhiqet

Deputeti i PD-së, Genc Pollo u shpreh se Ballkani i Hapur është në kundërshtim me frymën euroatlantike. Sipas tij, Shqipëria duhet të...

Pollo: Shqipëria me baza ushtarake të kafshuara nga babëzia e politikanëve

Ish-deputeti demokrat Genc Pollo e cilësoi abuzim të radhës ‘alibinë se presidenti i ri është zgjedhur me bekimin e SHBA për...

Kreu i Sindikatës: Zjarrfikësve në Sazan nuk u është çuar ushqim për 48 orë

Bledar Bajrami, kreu i Sindikatës së Zjarrfikësve tha në emisionin ‘Sot’ në Euronws Albania se situata në ishullin e Sazanit është...

Intervistë me këngëtarin fitues në Eurovizion: Vitin tjetër, në Ukrainën e lirë

Kalush Orchestra, grupi ukrainas që fitoi Eurovision-in e këtij viti, ka shitur trofeun për 838 mijë euro për të mbledhur para...

Hazizaj: Fëmijët nuk u tregojnë prindërve për dhunën seksuale nga frika

I ftuar në “SOT” në Euronews Albania, Altin Hazizaj, President i CRCA (Qendra për Mbrojtjen e të Drejtave të Fëmijëve në...

Nuk ka asnjë rast të dyshimtë në Shqipëri me linë e majmunëve, thotë Tomini

Drejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik, Eugena Tomini thotë se në Shqipëri, aktualisht nuk ka asnjë rast të dyshuar me linë...

Zv.rektorja e Vlorës pro vendimit për mesataren: Po ulej numri i studentëve

Zv.rektorja e Universitetit të Vlorës e cilësoi të drejtë vendimin për uljen e mesatares nga 7.5 në 6.5, për maturantët të...

Lleshaj: Nuk kemi arritur të presim burimin që na lind kriminelë të rinj

Ish-ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj tha në emisionin ‘Sot’, në Euronews Albania se grupet kriminale janë luftuar dhe shkatërruar në mënyrë...

De Biasi: Shqipëria më e rëndësishme sot në botën e futbollit, falë Dukës

Ish-trajneri i Kombëtares shqiptare Gianni De Biasi e cilësoi organizimin e finales së Conference League në Tiranë një sukses të madh...