spahiu

Spahiu zbulon prapaskenat: Çfarë i kërkoi në tavolinë Yuri Kim-Damian Gjiknurit

Juristi Kreshnik Spahiu tha në “Now me Erla Mëhillin” se thirrjet prania e politikanëve në SPAK nuk vjen prej thirrjeve të...

Spahiu: Rama i pafuqishëm të mbrojë të vetët, ndaj thotë që PS s’është zyrë avokatie

Juristi,Kreshnik Spahiu, ishte i ftuar këtë të mërkurë në një lidhje të drejtpërdrejtë me emisionin “Now” në Euronews Albania, ku foli...

Kreshnik Spahiu: Edi Rama të mbajë premtimin! Doli me ekip si Ismail Qemali

Juristi Kreshnik Spahiu komentoi në emisionin Now në Euronews Albania raportin e DASH për korrupsionin në Shqipëri. Sipas tij, përgjegjësi i vetëm...

Spahiu: Ahmetaj rrezikon 10 vjet pas hekurave, ja ku ndryshon me Saimir Tahirin

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se nisur nga akuzat që rëndojnë mbi të Arben Ahmetaj dhe...

Spahiu: Ahmetaj do arrestohet kur Rama të jetë në Britani, ja skema që do ndiqet

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se është e mundur që Kuvendi t'i japë autorizimin SPAK për...

Kreshnik Spahiu: Pse nuk mund të arrestohet sot Arben Ahmetaj

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euroenws Albania se Arben Ahmetaj nuk mund të arrestohet sot. Kjo, sipas tij, pasi...

Spahiu: Si do rikthehet Basha më 15 maj në krye të PD nga ndërkombëtarët

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se Basha mund të rikthehet në 15 maj, nëse Berisha humb...

A duhen shembur objektet mbi 50-vjeçare? Kreshnik Spahiu skanon ligjin

Juristi Kreshnik Spahiu tha në “Now me Erla Mëhillin” se kushdo që ka një banesë në pallat duhet të paguajë për...

Spahiu analizon gjyqin e vulës në PD: Do të zgjasë nga 5 deri në 7 vjet

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se gjyqi për vulën e PD pritet të zvarritet edhe për...

Kreshnik Spahiu: Basha kthehet dhe merr PD, për 2 javë shkon në SHBA

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se Lulzim Basha po përgatit rikthimin në krye të Partisë Demokratike...

Parashikimi i Spahiut: Gjyqi për vulën nuk mbyllet sot, do të shkojë në Strasburg

Juristi Kreshnik Spahiu komentoi në një lidhje të drejtpërdrejtë me Euroneës Albania, gjyqin që po mbahet në Gjykatën e Apelit mbi...

Spahiu për protestën: Më e ftohta që kam parë! Mirë që erdhën nga Kukësi e Tropoja

“Kjo është protesta më e ftohtë që kam ndjekur në 32  vite”, kështu u shpreh Kreshnik Spahiu për protestën e mbajtur...

Vrasësi i 4 grave, reagon ashpër Spahiu: Vetëm diktatura e Enverit na bënte zap

Juristi Kreshnik Spahiu ka reaguar ashpër pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në kryeqytet ku Dan Hutra vrau 3 gra. Në emisionin...

Spahiu: Projekti më i rrezikshëm në Kosovë pas korrigjimit të kufijve

Jurtisti Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se Albin Kurti është sot më i vetëm se kurrë dhe...

Spahiu: Kurti u siguroi vetëvendosje, serbët do kërkojnë 27 shkurtin festë kombëtare

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se Albin Kurti me marrëveshjen e fundit u siguron vetëvendosje serbëve...

“S’u del as familja”- Spahiu: Turma e Berishës do shkonte deri në Kinostudio nëse…

Juristi Kreshnik Spahiu analizoi në studion e Euronews Albania lëvizjet politike të kreut të Partisë Demokratike, Sali Berisha. Duke bëri disa kalkulime...