Spanje

Mbi 31 gradë në Spanjë, stina e verës vjen në mars

Spanja po përballet me temperatura të larta ende pa nisur stina e verës. Në disa qytete, termometri ka shënuar mbi 31...

Kultivonin marijuanë në Evropën Veriore, arrestohen 9 shqiptarë për trafikim droge

Nëntë shqiptarë të moshës 20 vjeç deri në 36 vjeç kanë rënë në prangat e policisë spanjolle pasi kultivonin marijuanë. Mediat e...

Uzuni nuk ndalet, shënon golin e 20 në Spanjë

Ylli shqiptar, Myrto Uzuni po kalon një sezon fantastik me skuadrën e Granadas, ku sot ka shënuar golin e 20-të personal...

Princesha spanjolle Leonor së shpejti do të kryejë shërbimin ushtarak 

Princesha e Kurorës spanjolle, Leonor do të fillojë stërvitjen e saj ushtarake tre-vjeçare në gusht ose shtator të këtij viti. Vajza e...

Pjesë e bandës në Spanjë, arrestohet 50-vjeçari në Vlorë

Ka shkuar në 3, numri i personave të shpallur në kërkim ndërkombëtar që janë arrestuar në Vlorë. Të tre kanë qenë...

Gjendet i pajetë brenda “shtëpisë së barit” shqiptari në Spanjë

Një shqiptar është gjetur i pajetë mbrëmjen e djeshme në zonën e Mont-roig del Camp në Spanjë. Shqiptari, identiteti i të cilit...

Spanja rrit pagën minimale, ja sa do të jetë

Qeveria e Pedro Sanchez vendosi të rrisë pagën minimale me 8% në 1080 € bruto, ndërsa Spanja hyri në një vit...

Merr flakë kampi i emigrantëve në Spanjë, evakuohen mbi 200 persona

Një zjarr ka shpërthyer në një kamp në Spanjë ku strehoheshin qindra punëtorë. Mediar e huaja bëjnë me dije se ngjarja ka...

E fshehur mes bagëtive, kapet 4.5 tonë kokainë në anijen e nisur nga Kolumbia

Policia spanjolle ka sekuestruar 4.5 tonë kokainë me vlerë 105 milionë eurosh, pasi ka bastisur një anije bagëtish në ujërat e...

Sulm në Kishat spanjolle, një person i vrarë dhe disa të plagosur

Një person mbeti i vrarë dhe një tjetër i plagosur rëndë në dy sulme të ndryshme të kryera nga një person...

Gjysmëfinalet e Ligës së Kombeve, Holandë-Kroaci dhe Spanjë-Itali

Holandë-Kroaci dhe Spanjë-Itali janë dy gjysmëfinalet e Ligës së Kombeve për sezonin 2022-2023. Dy përballje që premtojnë spektakël, teksa priten me...

Spanja shkatërron bandën kriminale që shfrytëzonte refugjatët ukrainas

Policia spanjolle njoftoi se ka shkatërruar një bandë kriminale që drejtonte tri fabrika ilegale të duhanit në vend, në të cilat...

Shkatërrohen fabrikat e duhanit të paligjshëm në Spanjë, 27 ukrasinas të arrestuar

Policia në Spanjë ka shkatërruar një bandë që drejtonte tre fabrika ilegale të duhanit ku refugjatët ukrainas punonin në kushte të...

Kapet 180 mln euro kokainë në Spanjë, mes të arrestuarve dhe shqiptarë

Policia spanjolle ka sekuestruar një sasi prej 4500 kilogramë kokainë të fshehur në një anije mallrash, të quajtur 'Blume' dhe që...

Kapet në Spanjë Hektor Ndoka, kërkohej në Shqipëri për atentat

Këto janë pamjet kur policia nacionale e Spanjës arreston në Madrid Hektor Ndokën. 33-vjeçari, foton e së cilit e ka siguruar...

“Tentuan të ‘hiqnin qafe’ rivalët”- Arrestohen në Spanjë bosët e bandës në Shqipëri

Agjentët e Policisë Kombëtare spanjolle kanë arrestuar në qytetet e Barcelonës dhe Madridit dy shtetas shqiptarë të cilët dyhsohen të jenë...