Spanje

Gjendet i pajetë brenda “shtëpisë së barit” shqiptari në Spanjë

Një shqiptar është gjetur i pajetë mbrëmjen e djeshme në zonën e Mont-roig del Camp në Spanjë. Shqiptari, identiteti i të cilit...

Spanja rrit pagën minimale, ja sa do të jetë

Qeveria e Pedro Sanchez vendosi të rrisë pagën minimale me 8% në 1080 € bruto, ndërsa Spanja hyri në një vit...

Merr flakë kampi i emigrantëve në Spanjë, evakuohen mbi 200 persona

Një zjarr ka shpërthyer në një kamp në Spanjë ku strehoheshin qindra punëtorë. Mediar e huaja bëjnë me dije se ngjarja ka...

E fshehur mes bagëtive, kapet 4.5 tonë kokainë në anijen e nisur nga Kolumbia

Policia spanjolle ka sekuestruar 4.5 tonë kokainë me vlerë 105 milionë eurosh, pasi ka bastisur një anije bagëtish në ujërat e...

Sulm në Kishat spanjolle, një person i vrarë dhe disa të plagosur

Një person mbeti i vrarë dhe një tjetër i plagosur rëndë në dy sulme të ndryshme të kryera nga një person...

Gjysmëfinalet e Ligës së Kombeve, Holandë-Kroaci dhe Spanjë-Itali

Holandë-Kroaci dhe Spanjë-Itali janë dy gjysmëfinalet e Ligës së Kombeve për sezonin 2022-2023. Dy përballje që premtojnë spektakël, teksa priten me...

Spanja shkatërron bandën kriminale që shfrytëzonte refugjatët ukrainas

Policia spanjolle njoftoi se ka shkatërruar një bandë kriminale që drejtonte tri fabrika ilegale të duhanit në vend, në të cilat...

Shkatërrohen fabrikat e duhanit të paligjshëm në Spanjë, 27 ukrasinas të arrestuar

Policia në Spanjë ka shkatërruar një bandë që drejtonte tre fabrika ilegale të duhanit ku refugjatët ukrainas punonin në kushte të...

Kapet 180 mln euro kokainë në Spanjë, mes të arrestuarve dhe shqiptarë

Policia spanjolle ka sekuestruar një sasi prej 4500 kilogramë kokainë të fshehur në një anije mallrash, të quajtur 'Blume' dhe që...

Kapet në Spanjë Hektor Ndoka, kërkohej në Shqipëri për atentat

Këto janë pamjet kur policia nacionale e Spanjës arreston në Madrid Hektor Ndokën. 33-vjeçari, foton e së cilit e ka siguruar...

“Tentuan të ‘hiqnin qafe’ rivalët”- Arrestohen në Spanjë bosët e bandës në Shqipëri

Agjentët e Policisë Kombëtare spanjolle kanë arrestuar në qytetet e Barcelonës dhe Madridit dy shtetas shqiptarë të cilët dyhsohen të jenë...

Barcelona fiton Superkupën kundër Real Madrid, Pedri dhuron spektakël

Barcelona është fituesja e Superkupës së Spanjës pasi mposhti në finale Realin e Madridit me rezultatin 3-1. Katalanasit dominuan plotësisht 90 minutëshin,...

Më shumë se 200 trupa ukrainase udhëtojnë në Spanjë për stërvitje

Spanja do të marrë 225 trupa ukrainase të enjten në një bazë të forcave ajrore pranë Madridit, duke përfshirë 20 të...

Spanja arreston një person, ishte në listën e më të kërkuarve të FBI-së

Policia në Spanjë më 23 dhjetor arrestoi një person që gjendej në listën prej 10 personave më të kërkuar nga Byroja...

Ky vit në Spanjë është më i nxehti ndonjëherë 

Në Spanjë do të përfundojë së shpejti viti më i nxehtë në historinë e vendit, me temperatura mesatare ditore mbi 15...

3 vendet në Europë ku punohet 4 ditë në javë

Belgjikë Në shkurt, punonjësit belgë fituan të drejtën për të kryer një javë të plotë pune në katër ditë në vend të...