spartak ngjela

“Rama frikë nëse ikën Berisha”, Ngjela: Arsyeja pse prokurorët e SPAK janë në SHBA

Avokati Spartak Ngjela në një intervistë për Euronews Albania është shprehur se nëse ikën Sali Berisha dhe PD riformohet, Edi Rama...

“S’e mbron më Kushtetuta”- Ngjela: Çfarë ndodh nëse Berisha s’paraqitet në prokurori

Avokati Spartak Ngjela në një intervistë për Euronews Albania ka komentuar lëvizjet politike në PD dhe masat që janë marrë ndaj...

“Nëse ulet në bisedime Kurti tradhton Kosovën”, Ngjela: T’i tregojë faturën Serbisë

Avokati Spartak Ngjela ishte këtë të martë në një intervistë për Euronews Albania për të folur rreth Samitit të Procesit të...

“Izraeli do ta marrë Gazën”, Ngjela: Do i largojë kundërshtarët nga territori i tyre

Avokati Spartak Ngjela tha në një intervistë për Euronews Albania se Izraeli do të fitojë luftën me grupin e Hamasit, por...

Ngjela: Mjerë kush lufton me Izraelin, ata fitojnë gjithmonë

Avokati Spartak Ngjela ishte këtë të martë i ftuar në Euronews Albania për të folur rreth konfliktit të Izraelit me grupin...

Ngjela për Berishën: Të shkojë te partia e Metës, nuk e pranoi as KQZ

Avokati Spartak Ngjela, ka komentuar zgjedhjet e pjesshme që do të mbahen më 24 shtator në Kukës, pas dorëheqjes së Safet...

Protesta për Belerin, Ngjela: Greqia kërcënon kot, nuk i kemi ndonjë borxh

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar protestën e djeshme në Himarë, për lirimin e Fredi Belerit. Në një intervistë për Euronews Albania, ai...

‘Balla nuk është i korruptuar’, Ngjela: Pas Ahmetajt, SPAK do kalojë nga e djathta

Avokati Spartak Ngjela komentoi dekretimin e Taulant Ballës nga Presidenti si Ministër i Brendshëm. Në një intervistë për Euronews Albania, ai theksoi...

Avokat Ngjela: Rama të ikë urgjentisht nga politika, është vetëm fillimi i krizës

Avokati Spartak Ngjela është shprehur se kreu i qeverisë Edi Rama duhet të ik urgjentisht nga politik. I ftuar në emisionin “Review”...

Ndërprerja e Open Ballkan/ Spartak Ngjela ngre dyshimet: Ramës i është bërë presion

Avokati Spartak Ngjela është shprehur se kreut të qeverisë Edi Rama i është bërë presion që të përfundojë nismën “Open Balkan”. Në...

A përfundoi Open Ballkan? Spartak Ngjela: Ishte dështim, Rama të kërkonte falje

Avokati Spartak Ngjela, theksoi se nisma “Open Balkan” ishte një dështim. I ftuar në emisionin ‘Revieë’ në Euronews Albania, teksa komentoi deklaratën...

Ngjela: Basha kthehet nëse ia kërkon politika që ka përkrahur, PD fillon nga e para

Avokati Spartak Ngjela foli në lidhje me rikthimin e Lulzim Bashës në krye të PD-së, pasi ky i fundit zhvilloi një...

PS fiton 53 bashki, Ngjela-demokratëve: Humbja është fakt, ç’do bëni me të

Avokati Spartak Ngjela tha për Euronews Albania se një nga arsyet se pse edhe kandidatët më të mirë të koalicionit “Bashkë...

Spartak Ngjela: PD duhet të riformohet, Berishës i abstenon fryma e tij

Avokati Spartak Ngjela i ftuar në Euronews Albania tha se Partia Demokratike duhet të rigrupohet pasi vetëm kështu mund të fitojë...

 Ngjela: Nëse Rama merr Durrësin e Shkodrën do ketë përparësi në zgjedhjet e 2025

Avokati Spartak Ngjela është shprehur se socialistët kanë investuar shumë në bashkitë e mëdha. Në një intervistë për Euronews Albania, ai shtoi...

Sondazhi i ‘Barometrit’, avokati Ngjela: Berisha e Meta jashtë kohës politike

Avokati Spartak Ngjela, komentoi sondazhin e ‘Barometrit’ për pëlqyeshmërinë ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha dhe ish-presidentit Ilir Meta. Në një intervistë për Euronews...