specialja

“Kam video-inçizime për Deharin”- Specialja merr në pyetje deputetin e LVV

Duket se marrëdhënia mes deputetit të Vetëvendosjes, Haki Abazi dhe kryeministrit Albin Kurti ka shkuar drejt një krisjeje pa kthim. Deputeti i...

Prokuroria Speciale: Mbi 300 dëshmitarë në gjyqin kundër ish-krerëve të UÇK-së

Prokuroria e Gjykatës Speciale të Kosovës, ka njoftuar se në procesin gjyqësor kundër ish-presidentit Hashim Thaçi, ish-kryeparlamentarëve, Jakup Krasniqi dhe Kadri...

Specialja i vazhdon paraburgimin Kadri Veselit

Ish-kryeparlamentarit Kadri Veseli, i është vazhduar paraburgimi nga Gjykata Speciale në Hagë. Kjo është bërë e ditur në një vendim tjetër të...