spital

Hëngrën karamele me marijuanë, 8 fëmijë përfundojnë në spital

Tetë fëmijë janë transportuar në spitalin rajonal në Sun Valley, pasi kishin gëlltitur disa karamele të injektuara me marijuanë. Mediat e huaja...

“S’e dinë për familjaret e vrara nga Hutra”- Gazetarja zbulon gjendjen e nënë e bijë

Kamera e Euronews Albania ishte këtë të enjte brenda ambienteve të shtëpisë, ku një javë më parë Dan Hutra, vrau dy...

U transportua me urgjencë në spital, ja si është gjendja e Pëllumb Piperos

Mjeku infeksionist, Pëllumb Pipero është shtruar me urgjencë në spital si pasojë e një insulti cerebral. Pipero është marrë menjëherë nën vëzhgim...

“Asnjëherë s’kam marrë shërbim 100% falas”, mjekët çojnë pacientët në privat

Mjekët e qendrës spitalore universitare, thuajse çdo ditë orientojnë pacientët e tyre në dyert e spitaleve private për të bërë analizat. Edhe...

Mjeku Pëllumb Pipero shtrohet me urgjencë në spital

Mjeku infeksionist, Pëllumb Pipero është shtruar me urgjencë në spital si pasojë e një insulti cerebral. Pipero është marrë menjëherë nën vëzhgim...

E trishtë në Turqi | U nxorr i gjallë nga rrënojat pas 13 ditësh, por vdes në spital

Edhe pse kanë kaluar 13 ditë që kur dy tërmete të fuqishme goditën Turqinë, ekipet e shpëtimit vijojnë punën për të...

Burri ‘bën për spital’ gruan ditën e Shën Valentinit, shoqërohet në polici

Dita e të dashuruarve nuk ka shkuar ashtu siç pritej për një çift nga qyteti i Skënderaj në Kosovë. Bëhet me dije...

Anija në Turqi qëndron në portin e Iskenderun dhe shërben si spital

Mjeku Elton Soydan tha në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania, se spitalet në Turqi kanë pësuar dëme...

Spitalet autonome do monitorohen nga bordet drejtuese

Spitalet publike mund të aplikojnë për të qenë të pavarur nga ana menaxheriale dhe financiare. Qeveria i ka hapur dritën jeshile procesit...

Goditën mjeken, thyen dyert dhe dritaret e spitalit, 2 të arrestuar

2 persona janë arrestuar ndërsa 3 të tjerë janë në hetim për goditjen e një mjekeje në QSUT. Efektivët e komisariatit 4...

Çfarë po ndodh me Alda Klosin? Masa do jepet në spital, hetuesit ripyesin pastruesen

Seanca për dhënien e masës së sigurisë për Alda Klosin do të zhvillohet ditën e martë në orën 10:30 në ambientet...

Iu përkeqësua shëndeti në sheshin “Skëndërbej”, vdes në spital 58-vjeçari

Një 58-vjeçar ka humbur jetën në orët e para të mëngjesit të sotëm. Sipas informacioneve paraprake të policisë, shtetasi G.0 nuk u...

Përplasi për vdekje 17-vjeçarin, Bollano në gjendje të rëndë shëndetësore në spital

Dy ditë pasi aksidentoi për vdekje një 17-vjeçar, gjendja shëndetësore e ish-kryebashkiakut të Himarës, Vasil Bollano është përkeqësuar. Aktualisht, Bollano gjendet në...

Zëdhënësi i prokurorisë: Nëna e mësoi nga media që foshnja përfundoi në lavatriçe

Zëdhënësi i Prokurorisë së Pejës, Shkodran Nikqi, thotë se nëna e foshnjes që u gjet në lavatriçe në spital, e mësoi...

Përkeqësohet gjendja shëndetësore e Pele

Gjendja shëndetësore e legjendës braziliane të futbollit, Pele është përkeqësuar dhe kjo është konfirmuar nga spitali ku ai është i shtruar...

FOTO| Momenti kur Gert Shehu mbërriti në spital

31-vjeçari Gert Shehu prej mesditës së të martës, kur sulmoi me grusht kryedemokratin Sali Berisha, është shtruar në spitalin e Traumës...