spiunazh

“I kaloi Rusisë informacione”, oficeri i inteligjencës gjermane akuzohet për tradhti

Një oficer i lartë i inteligjencës gjermane është akuzuar për tradhti, pasi dyshohet se i ka kaluar Rusisë sekrete shtetërore. Prokurorët besojnë...

Pse ka frikë Svetlana Timofoeva nga ekstradimi? Përgjigjet avokati

Gjykata e Elbasanit ka vendosur të mos pranojë kërkesën e autoriteteve ruse për ekstradimin e ruses Svetlana Timofoeva, e arrestuar në...

U arrestuan për spiunazh, lirohen 2 rusët dhe ukrainasi

Dy shtetasit rusë Mikhail Zorin, Svetlana Timofeeva dhe ukrainasi Fedir Alpatov të arrestuar verën e shkuar pasi u futën në uzinën...

Eksperti zbulon ku ndodhet qendra më e madhe e spiunazhit rus në Ballkan

Eksperti i sigurisë, Drizan Shala zbuloi në një intervistë për Euronews Albania se qendra më e madhe e spiunazhit rus në...

Polonia “çmonton” rrjetin e spiunazhit rus në Poloni

Polonia ka akuzuar gjashtë shtetas të huaj për përgatitje të akteve të sabotimit dhe spiunazhit për Rusinë. Ministri i Brendshëm i Polonisë...

Gjermania arreston një shtetas të dyshuar për spiunazh për Rusinë

Një shtetas gjerman që punonte për shërbimin e inteligjencës së jashtme të vendit u arrestua të mërkurën me akuzën e spiunimit...

Gjykata në Rusi lëshon urdhër arresti për ‘spiunen’ ruse të kapur në Shqipëri

Një gjykatë në Moskë ka lëshuar fletarrestim për Svetlana Valeryevna Timofeyeva, të dhënat personale të së cilës përkojnë plotësisht me të...

Kanë mohuar akuzat për spiunazh, asnjë interesim diplomatik për rusët dhe ukrainasin

Dy shtetas rusë, 33-vjeçarja Svetlana Timofoeva, 23-vjeçari Mikhail Zorin dhe ukrainasi Fiodor Mihailoviç pritet të dalin në orën 11:00 para Gjykatës së...

2 rusët dhe ukrainasi dalin para gjykatës nën akuzën e spiunazhit

Dy shtetas rusë, 33-vjeçarja Svetlana Timofoeva, 23-vjeçari Mikhail Zorin dhe ukrainasi Fiodor Mihailoviç dalin sot në orën 11:00 para Gjykatës së...

Shërbimet greke dhe serbe më të rrezikshme se ato ruse, thotë eksperti

Jemi përqendruar te Rusia, por shërbimet më të mëdha që po veprojnë kundër interesave shqiptare janë shërbimet greke dhe serbe. Kjo ishte...

Zyrtari ukrainas: Shqipëria, pjesë e NATO-s, mos anashkaloni kërcënimet

Ish-këshilltari i ministrit të punëve të Brendshme në Ukrainë, në një intervistë për Euronews Albania, është shprehur se bazat ushtarake duhet të...

2 rusët dhe ukrainasi akuzohen zyrtarisht për spiunazh

Policia ka njoftuar se 2 rusët dhe ukrainasi që dje kanë tentuar të futen në depon e armatimit në Gramsh duke...

‘Putin u poshtërua’, media britanike shkruan për ngjarjen në Gramsh

Ngjarja në Gramsh ditën e djeshme kur dy rus dhe një ukrainas tentuan të futeshin në uzinë ka bërë bujë në...

Ngjarja në Gramsh, rast tipik agjenturash, thotë deputeti

Për Kreshnik Çollakun ngjarja në Gramsh është një rast tipik i agjenturave. Sipas deputetit të PD-së, neutralizimi i ushtarëve e vërteton...

Pas ngjarjes në Gramsh autoritetet të ruhen për sulme të reja, paralajmëron eksperti

Bedri Elezi, ekspert sigurie u shpreh se ngjarja në Gramsh mund të jetë një rast i pastër spiunazhi ku shtetasit rus dhe...

3 javë më parë u futën në Shqipëri të dyshuarit për spiunazh (Detajet)

Dy shtetasit rusë dhe ukrainasi të cilët u përfshinë në incidentin në uzinën ushtarake në Gramsh, kanë hyrë në Shqipëri 3...