spiune

Shtyhet seanca e ekstradimit për “spiunen ruse”

Procesi gjyqësor për ekstradimin e ruses Svetlana Timofoeva është shtyrë për të disatën herë. Shtyrja është bërë me kërkesën e vetë Timofoevës,...

“Spiunia ruse” në gjykatë, prokuroria kërkon të zgjatet qëndrimi i saj në paraburgim

Shtetasja ruse, Svetlana Timofeeva është paraqitur sërish para gjykatës, këtë herë me kërkesë të prokurorisë, e cila kërkon zgjatjen e afateve...

Ndalimi i spiunëve, Alibeaj: Të mos kthehen në luftë politike për kundërshtarin

Partia Socialiste dhe ajo Demokratike paraqitën në Komisionin e Ligjeve nismat për ndalimin e bashkëpunëtorëve ish Sigurimit të Shtetit në mbajtjen...

E qetë përpara gjykatës, shtyhet seanca e ekstradimit për “spiunen ruse”

Autoritetet ruse kanë kërkuar ekstradimin e Svetlana Timofoeva, e arrestuar në vendin tonë pas sulmit të ndodhur në uzinën e armëve...

Kreshnik Spahiu: Roli i spiunëve rusë në Shqipëri dhe si rekrutohen

Juristi Kreshnik Spahiu tregoi se si rekrutohen spiunët rusë në Shqipëri. Ai tha se shtetet si Rusia apo Irani duke qenë se...

Nebil Çika: Ju tregoj sesi na spiunonin sigurimsat

Ish-kryetari i të përndjekurve politikë, Nebil Çika tha në një intervistë për Euronews Albania se 29 nëntori është zëvendësim i pushtimit...

Vuçiç flet për dronët mbi objektet ushtarake: Nuk do lejojmë spiunë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka thënë se nuk është hera e parë që Serbia ka zbuluar dronë mbi kazermat e...

Ylli Manjani: Kam njohur nja dy spiunë që shanin spiunët e tjerë

Juristi Ylli Manjani thotë se njerëzit e thjeshtë nuk e kuptojnë rëndësinë e hapjes së dosjeve. Në emisionin Barometri në Euronews Albania,...

Miqtë e të arrestuarës për spiunazh: Kemi komunikuar me disa media botërore

Miqtë e Svetlana, ruses që hyri në bazën ushtarake në Gramsh, vazhdojnë të bëjnë thirrje në rrjetet sociale, se ajo është...

‘Familja s’do të përfshihet’, miqtë e spiunes ruse kërkojnë 5 mijë euro për avokatin

Miqtë e ruses Svetlana, që hyri në bazën ushtarake në Gramsh, nisën të mblidhnin para për të paguar avokatin, i cili...

Avokati i ‘spiunit’ ukrainas mbrohet me deklaratat e Ramës

Fedil Alpatov, ukrainasi i arrestuar së bashku me dy rusë për spiunazh ka kërkuar lirimin nga burgu. Në ankimimin e tij, Aplatov...

Moska po shpëton spiunen ruse, gazetari: Negocimi për dëbimin, në nivel diplomatik

Gazetari Lavdrim Lita dha se urdhër-arresti i lëshuar nga gjykata në Moskë për shtetasen ruse të arrestuar në Shqipëri është një...

Lana “spiune” në 30 shtete, flet shoqja e ruses: Në Shqipëri ka qenë 3 herë

Euronews Albania ka mundur të sigurojë një tjetër dëshmi ekskluzive nga një tjetër mikeshë e Lana Sator, e cila akuzohet zyrtarisht...

‘Ju nuk e dini çfarë janë rusët’, ukrainasja: Duhet të kishit dëgjuar Zelenskin

Irina Romanova, shtetase ukrainase, është shprehur se vendi ynë duhet të kishte ndjekur këshillën e Volodymyr Zelensky, për të mos pranuar...

Spiunë rusë e ukrainas në Shqipëri, çfarë ndodhi në uzinën e armëve

Policia ka njoftuar se 2 rusët dhe ukrainasi që dje kanë tentuar të futen në depon e armatimit në Gramsh duke...