sport

Tottenhami identifikon pasuesin e Contes

Tottenhami po e konsideron emërimin e Julian Nagelsmann si trajner të skuadrës pas shkarkimit të Antonio Contes. Klubi i Premierligës njoftoi largimin...

Bomberi kosovar shënon 10 gola në Spanjë, Interi hyn në garë për kartonin

Performanca e shkëlqyer në La Ligan spanjolle ka bërë që sulmuesi nga Kosova, Vedat Muriqi të jetë në qendër të merkatos...

8 përballjet e Europa League, në fushë zbresin “të mëdhenjtë”

Gara në Europa League është bërë edhe më interesante, teksa kanë nisur përballjet mes favoritëve. 8 ndeshje zhvillohen mbrëmjen e kësaj...

Ansu Fati zbulon të ardhmen e tij

Ansu Fati ka folur për të ardhmen e tij duke zbuluar se planifikon një qëndrim të gjatë te Barcelona. “Kam kontratë deri...

Lojtari i Manchester United lirohet akuzat për përdhunim

Lojtari i Manchester United, Mason Greenwood është liruar nga të gjitha akuzat për përdhunim, sjellje kontrolluese e shtrënguese dhe një akuzë...

Eriksen mbetet jashtë fushës deri në prill

Mesfushori i Manchester United, Christian Eriksen pritet të jetë jashtë fushës për një periudhë të gjatë për shkak të një dëmtimi...

Aksident tragjik në Romë, ndër viktimat edhe një futbollist

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Romë, në Tor Lupara, ku ndër viktimat që kanë ndërruar jetë edhe një futbollist...

Chelsea nuk heq dorë nga Enzo Fernandez

Chelsea raportohet se do të ringjallë interesin e tyre për fituesin e Kupës së Botës Enzo Fernandez pasi nuk arritën të...

Sport apo bixhoz? Flet lojtari i pokerit: Kush e sheh lekun si gazetë e quan bixhoz

I ftuar këtë të shtunë në emisionin Real People në Euroneës Albania, ishte një personazh i njohur si “Big Ben”, një...

Arrestohet ish-ylli i Premier Ligës

Futbollisti në fjalë është arrestuar në Irlandë. Një ish-lojtar i Premier Ligës thuhet se është arrestuar në Irlandë pasi i është gjetur...

Befason Reali, synon mesfushorin e Juventusit

Mediumi spanjoll “Diario AS” sugjeron se mesfushori i Juventusit, Manuel Locatelli shihet si një opsion i Carlo Ancelottit për tu transferuar...

Benzema i nevrikosur me Deschamps

Karim Benzema raportohet se është tejet i nevrikosur me trajnerin e Kombëtares së Francës, Didier Deschamps dhe nuk e ka në...

Lionel Messi: Shpresoj ta fitojmë finalen 

Lionel Messi hyri në legjendat e Kupës së Botës, në pjesëmarrjen e tij të pestë ai theu rekorde të shumta dhe...

Rikthehet Neymar, i gatshëm për sfidën me Korenë e Jugut

Sulmuesi i Brazilit Neymar duket se ka lënë prapa krahëve lëndimin e tij dhe tashmë është rikuperuar plotësisht. Kështu së paku ka...

Europa League: Grupi F më i pasigurt

Lojtarët e Yllit të Kuq do të luajnë një duel vendimtar në Ligën e Evropës kundër Monakos në orën 18:45 (Arena...

Lëndohet sërish Romelu Lukaku

Interi ka zbuluar se Romelu Lukaku ka pësuar një dëmtim të ri muskulor dhe do të vlerësohet sërish në ditët në...