sport

Vllaznia përgatitet për Erzenin

Superliga shqiptare rikthehet këtë fundjavë me javën e 10-të të saj. Tirana-Kukësi, Teuta-Laçi apo Vllaznia-Erzeni janë 3 përballje interesante. Shkodranët kanë...

Barcelona-Bayern, formacionet zyrtare

Barcelona nuk e ka më fatin e kualifikimit në Ligën e Kampionëve pas barazimit 3:3 në xhiron e kaluar me Interin,...

​Njofton Chelsea: Kante do të mungojë katër muaj

N’Golo Kante nuk do të paraqitet në fushën e gjelbër për katër muaj për shkak të një lëndimi. Lajmin e ka konfirmuar...

Kampionia 15-vjeçare që përfaqëson Shqipërinë në Kupën e Botës për Ski

Është debutuesja me moshën më të re në historinë e kupës së botës. Cilido qoftë rezultati, skiatorja Lara Colturi do të...

Felix dëshiron të largohet nga Atletico Madridi

Joao Felix thuhet se dëshiron të largohet me çdo kusht nga Atletico Madrid pasi ka humbur durimin me trajnerin Diego Simeone. Një...

Sivasspor feston në ‘Fadil Vokrri’, skuadra turke mposht Ballkanin

Sivaspori i ka bërë një dhuratë të pakëndshme Ballkanit në Conference League, duke i mposhtur këta të fundit me rezultatin 1-2....

Real vetëm një pikë kundër Osasunës, Benzema humbi penalltinë

Real Madridi ka barazuar kundër Osasuna në Santiago Bernabeu në ndeshjen e xhiros së shtatë të La Ligës spanjolle. Ndeshja përfundoi me...

Caktohet gjyqtari i ndeshjes mes Interit dhe Barcelonës

Slavko Vincic i Sllovenisë është caktuar që ta ndajë drejtësinë në përballjen e Interit në Ligën e Kampionëve me Barcelonën, ndërsa...

Ansi Agolli: T’i lëmë kohë kombëtares të vijë në formën e duhur

Lojtarët pavarësisht se mund të luajnë në skuadra me emër dhe që kanë bërë histori në Europë, janë sidoqoftë të rinj...

Kombëtarja zbret në fushë, Reja: Kjo është finale, s’ka alternativë veç fitores

Shqipëria dhe Izraeli përballet mbrëmjen e sotme në Izrael, ku synimi i kuqezinjve mbeten 3 pikët. Prej së premtes, lojtarët dhe...

Çiklizëm në ditën pa makina, gara në Korçë vështirësohet nga era

Në ditën ndërkombëtare pa makina në qytetin e Korçës është organizuar gara e çiklistëve, me pjesëmarrës nga gjithë Shqipëria. Çiklistët ndoqën intinerarin...

Arsenali bind dhe fiton, Union Berlin nuk ndalet

Arsenali nuk ndalet në kampionatin anglez, ku ka fituar ndaj Brentfordit me rezultat 0-3 dhe qëndron në krye të tabelës së...

Europa League rikthehet këtë të enjte

Europa League rikthehet këtë të enjte me 15 sfidat e vlefshme për raundin e dytë të fazës së grupeve. Paralelisht zhvillohet dhe...

Lojtari 1 miliard €, Barcelona ‘blindon’ 18-vjeçarin Pablo Paez Gavira

Barcelona njoftoi të mërkurën se Pablo Paez Gavira, i njohur si “Gavi”, ka zgjatur kontratën e tij me klubin deri në...

Costa firmos me Wolverhampton, 33-vjeçari spanjoll pritet të zgjidhë krizën

Ekipi Wolverhampton Wanderers nënshkroi të hënën me Diego Costa, për të lehtësuar krizën e sulmuesve. Ish-sulmuesi i Chelsea ka firmosur një kontratë...

Flamurtari nuk del nga kriza, barazon me Korabin në shtëpi

Nuk shkoi më shumë se një barazim në Vlorë ekipi i Flamurtarit përballë Korabit. Me një pikë në dy ndeshje vlonjatët janë...