sport

Konfliktohen tifozët holandezë në zonën e Pedonales

Në zonën e Pedonales, tifozët holandezë janë konfliktuar me njëri-tjetrin. Gazetarja e Euroneës Albania, Ortensa Budlla ka filmuar momentin kur tifozët po...

Atmosferë e zjarrtë edhe jashtë ‘Air Albania’, mijëra tifozë mbushin Tiranën

Ndeshja Roma-Fejnord, ku  deri tani kryesojnë italianët me rezultatin 1-0, po ndiqet nga mijëra tifozë jo vetëm brenda stadiumit Air Albania. Me...

Interi 3 gola ndaj Sampdorias

Interi ka shënuar 3 gola të shpejtë ndaj Sampdorias.  Vetëm 3 minuta nga fillimi i pjesës së dytë ishte Ivan Perisic...

Milan-Inter, sot ditë e rëndësishme për titullin kampion

Lufta për titull në Serie-A vazhdon të mbetet e zjarrtë kur kanë mbetur vetëm edhe dy xhiro deri në mbyllje të...

Inter fiton kupën e Italisë

Inter fiton Kupën e Italisë për të tetën herë në histori. Mbrëmjen e djeshme zikaltrit mposhtën 4 me 2 Juventus. Një ndeshje...

Kreu i UEFA-s: Futbolli fitoi ndaj ideve arrogante të miliarderëve

Një ditë pasi UEFA njoftoi shtimin e ekipeve pjesëmarrëse në Champions League duke nisur nga 2024-a, presidenti Aleksander Ceferin, duke folur...

Haland tek Manchester City, arrihet marrëveshja e transferimit me Borusian

Klubi anglez i Manchester City bëri të ditur të martën se ka rënë dakord me Borusia Dortmund për transferimin e sulmuesit...

Sportet ekstreme, pa mbështetje në Shqipëri

Të merresh me sporte ekstreme po kthehet në trend në ditët e sotme. Megjithatë, vendi ynë ende nuk po e mbështet kategorinë...

Fanella e Maradonës shitet me çmim rekord

Fanella e veshur nga Diego Maradona kur ai shënoi dy nga golat më të famshëm në historinë e futbollit u shit...

Reali i Madridit shpallet kampion i Spanjës për herë të 35-të

Skuadra spanjolle e Realit të Madridit fitoi kundër Espanjolit 4 me 0. Kjo fitore i dha skuadrës së kryeqytetit titullin kampion i...

Volejboll për femra, Skënderbeu shënon fitoren e parë në finalen me Tiranën

Në pallatin e sportit “Tamara Nikolla”, Korçë është luajtur finalja e parë e volejbollit për femra, midis Skënderbeut dhe Tiranës, ku...

Inagurohet stadiumi i Kukësit, ndeshja e parë me Laçin

Sot është inauguruar stadiumi i Kukësit, ku skuadra e qytetit luajti përballë asaj të Laçit. Në ceremoninë e “Kukës Arena” merrnin pjesë...

Futbollistët e së ardhmes të talentuar por pa mbështetje

Disa fëmijë kanë nisur karrierën e tyre si futbollistë dhe e ardhmja premton shumë. Ndonëse të vegjël, pasioni që kanë për të...

Ferrari triumfon në garën e Formula 1 në Australi

Ferrari dhe Charls Leclerc morën fitoren e dytë për këtë sezon në Formula 1 në garën e 3-të zhvilluar në Australi. Një...

Çarls Leklerk fiton pozicionin e parë në nisje në Formula 1

Në Australi përfunduan provat zyrtare për Kampionatin e Formula 1, ndërsa gara do të nisë të dielën. Çarls Leklerk ka fituar pozicionin...

Nuk janë trinjakë, por tre fëmijët e Griezman festojnë sot datëlindjen

Futbollisti Antoine Girezman është baba i tre fëmijëve të cilët sot festojnë datëlindjen. Po aq i saktë sa është me gjuajtjen e...