sport

Milan-Inter, sot ditë e rëndësishme për titullin kampion

Lufta për titull në Serie-A vazhdon të mbetet e zjarrtë kur kanë mbetur vetëm edhe dy xhiro deri në mbyllje të...

Inter fiton kupën e Italisë

Inter fiton Kupën e Italisë për të tetën herë në histori. Mbrëmjen e djeshme zikaltrit mposhtën 4 me 2 Juventus. Një ndeshje...

Kreu i UEFA-s: Futbolli fitoi ndaj ideve arrogante të miliarderëve

Një ditë pasi UEFA njoftoi shtimin e ekipeve pjesëmarrëse në Champions League duke nisur nga 2024-a, presidenti Aleksander Ceferin, duke folur...

Haland tek Manchester City, arrihet marrëveshja e transferimit me Borusian

Klubi anglez i Manchester City bëri të ditur të martën se ka rënë dakord me Borusia Dortmund për transferimin e sulmuesit...

Sportet ekstreme, pa mbështetje në Shqipëri

Të merresh me sporte ekstreme po kthehet në trend në ditët e sotme. Megjithatë, vendi ynë ende nuk po e mbështet kategorinë...

Fanella e Maradonës shitet me çmim rekord

Fanella e veshur nga Diego Maradona kur ai shënoi dy nga golat më të famshëm në historinë e futbollit u shit...

Reali i Madridit shpallet kampion i Spanjës për herë të 35-të

Skuadra spanjolle e Realit të Madridit fitoi kundër Espanjolit 4 me 0. Kjo fitore i dha skuadrës së kryeqytetit titullin kampion i...

Volejboll për femra, Skënderbeu shënon fitoren e parë në finalen me Tiranën

Në pallatin e sportit “Tamara Nikolla”, Korçë është luajtur finalja e parë e volejbollit për femra, midis Skënderbeut dhe Tiranës, ku...

Inagurohet stadiumi i Kukësit, ndeshja e parë me Laçin

Sot është inauguruar stadiumi i Kukësit, ku skuadra e qytetit luajti përballë asaj të Laçit. Në ceremoninë e “Kukës Arena” merrnin pjesë...

Futbollistët e së ardhmes të talentuar por pa mbështetje

Disa fëmijë kanë nisur karrierën e tyre si futbollistë dhe e ardhmja premton shumë. Ndonëse të vegjël, pasioni që kanë për të...

Ferrari triumfon në garën e Formula 1 në Australi

Ferrari dhe Charls Leclerc morën fitoren e dytë për këtë sezon në Formula 1 në garën e 3-të zhvilluar në Australi. Një...

Çarls Leklerk fiton pozicionin e parë në nisje në Formula 1

Në Australi përfunduan provat zyrtare për Kampionatin e Formula 1, ndërsa gara do të nisë të dielën. Çarls Leklerk ka fituar pozicionin...

Nuk janë trinjakë, por tre fëmijët e Griezman festojnë sot datëlindjen

Futbollisti Antoine Girezman është baba i tre fëmijëve të cilët sot festojnë datëlindjen. Po aq i saktë sa është me gjuajtjen e...

Portugali-RMV mbyllet me rezultatin 2 me 0

Ndeshja mes Portugalisë dhe Maqedonisë së Veriut u mbyll me rezultatin 2 me 0. Bruno Fernandes dërgoi Portugalinë në Kupën e Botës....

Atletët rusë dhe bjellorusë përjashtohen nga Lojërat Paralimpike Pekin 2022

Atletët nga Rusia dhe Bjellorusia janë përjashtuar nga pjesëmarrja në Lojërat Paralimpike Dimërore 2022 në Pekin, që do të fillojnë nesër. Një...

Rusët dhe ukrainasit ndeshen në sport, në Durrës

Teksa në Ukrainë po zhvillohen luftime, në Durrës rusët dhe ukrainasit po përballen në sportin e Taekwondo-së. Larg familjarëve të tyre që...