sportiste

Asnjë investim në Pallatin e Sportit në Vlorë, dëmtohen 4 sportistë

Pallati i Sportit në Vlore është pjesë e lavdisë së ekipit të Flamurtarit. Por që nga viti 1979 në këtë objekt...

Mbështetja për sportin, Rama kritikëve: Nuk doni t’ia dini për faktet

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur të gjithë zërave që thonë se sportistët në Shqipëri nuk marrin mbështetje. Ai ka përdorur si...

Dënimi i sportistes amerikane, SHBA dhe Rusia negociojnë shkëmbimin e të burgosurve

Dënimi me 9 vjet burg i yllit të basketbollit amerikan Britney Griner nga një gjykatë ruse ka ngjallur dëshpërim të thellë...