stadium

“Përmbyllet me sukses faza e parë”, Rama jep njoftimin për 3 stadiumet e reja

Kryeministri Edi Rama thotë se është përmbyllur me sukses faza e parë e garës ndërkombëtare për 3 stadiumet e reja në...

Dhunë në stadiumet shqiptare, 3 episode vetëm fundjavën e shkuar

3 episode dhune janë regjistruar në futbollin shqiptar në harkun kohor të më pak se 1 jave, duke konfirmuar dështimin në...

Tërmeti shoqërohet me dhunë në Turqi, shkelma dhe grusha në ndeshjen e bamirësisë

Dhuna në stadiumet turke duket se është e pashmangshme, madje edhe në një situatë në të cilën ndodhet vendi. Pavarësisht se...

174 viktima nga trazirat në stadiumin në Indonezi

Të paktën 174 persona janë vrarë dhe 180 janë plagosur pas trazirave që shpërthyen në një stadium futbolli në Indonezi, raporton...

FOTO | Stadiumi i Vjenës në terr, Austri-Danimarkë nisi me 30 minuta vonesë

Ndeshja e vlefshme për Ligën e Kombeve midis Austrisë dhe Danimarkës mbrëmjen e djeshme, nuk u arrit që të zhvillohet në...

Historia e huliganëve dhe 10 klubet më të rrezikshme në botë

Huliganizmi në futboll daton që nga shekulli i 13-të, gjatë sundimit të Mbretit Eduart III në Angli – vendin ku ky...

Air Albania gati për të pritur finalen e Conference League

“Air Albania” është gati për të pritur finalen e Conference League. Gjithçka është koordinuar me përfaqësues të UEFA-s për të pritur...

Mediat italiane: Stadiumi “Air Albania” një xhevahir, por kaos me biletat

Roma dhe Fejnord janë dy ekipet finaliste të kompeticionit Liga e Konferencës, që do të zhvillohet në stadiumin "Air Albania" në...