stamboll

Gazetari: Një tërmet i fuqishëm mund të godasë  Stambollin! Njerëzit do zhvendosen

Gazetari Abdylvehab Ejupi deklaroi në një intervistë për Euronews Albania se qyeteti i Stambolli pritet të goditet nga një tërmet i...

Gazetari: Dy pallate në Adana që jetonin persona me origjinë shqiptare janë shembur

Gazetari Ardit Hoxha raporton live nga Stambolli situatën nga tërmeti në Turqi, aty ku ndodhet që prej ditës së djeshme së...

Çfarë i premtoi Erdogan Kurtit? Detaje nga takimi i mbajtur në Stamboll

Presidenti turk Recep Rayyp Erdogan tha se Turqia është e gatshme të ofrojë çdo mbështetje për paqe dhe stabilitet në rajonin...

Kurti në Stamboll, ja çfarë diskutoi me Erdoganin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është takuar në Stamboll me presidentin turk, Rexhep Taip Erdogan. Kurti ka shprehur mirënjohjen për mbështetjen e...

Ambasada e SHBA paralajmëron amerikanët për sulme të mundshme në Stamboll 

Ambasada amerikane në Turqi ka paralajmëruar amerikanët për sulme të mundshme terroriste ndaj kishave, sinagogave dhe misioneve diplomatike në Stamboll, njoftimi...

Rama: Pa Erdogan, muret e Europës nuk do të qëndronin në këmbë

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ndodhet në Bruksel ku ka folur në Forumin Ndërkombëtar të TRT. Në fjalën e tij ai ka...

Rama takohet me Erdoganin në Stamboll

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Stamboll, ku po merr pjesë në TRT World Forum, një platformë e njohur për cilësinë e...

5 të arrestuar në Bullgari lidhur me sulmin me bombë në Stamboll

Policia bullgare ka arrestuar pesë persona në lidhje me sulmin me bombë në Stamboll fundjavën e kaluar që vrau gjashtë persona,...

Sulm me bombë në Stamboll, urdhërohet paraburgimi për 17 të dyshuar

Një gjykatë turke ka urdhëruar ndalimin e 17 të dyshuarve në lidhje me sulmin me bombë të së dielës në Stamboll. Ata...

Mbi 20 të arrestuar, Policia: Atentati në Stamboll, përgjegjësi e terroristëve kurdë

Policia turke ka publikuar videon e arrestimit të një gruaje që thuhet se ka pranuar përgjegjësinë e atentatit të së dielës...

Atentati në Stamboll, autoritetet: Akt terrorist, Erdogan premton ndëshkim

Policia turke ka bërë një arrestim lidhur me shpërthimin e së dielës në qendër të Stambollit, që vrau të paktën 6...

FOTO-LAJM| Qytetarët vendosin lule për viktimat e shpërthimit në Stamboll

Njerëzit kanë vendosur lule në rrugën Istiklal të Stambollit në kujtim të viktimave të shpërthimit vdekjeprurës të së dielës. Të paktën tetë...

22 të arrestuar pas shpërthimit në Stamboll, Turqia akuzon ekstremistët kurdë

Pas shpërthimit në rrugën kryesore tregtare të Stambollit, Istiklal, policia turke arrestoi 22 persona të dyshuar si pjesëmarrës në sulm, përfshirë...

Dëshmitarët e shpërthimit në Stamboll: Vrapuam në panik, kudo kishte tym të zi

Gjashtë persona humbën jetën dhe 81 të tjerë u plagosën nga një shpërthim i fuqishëm që bëri jehonë në Stamboll pasditen...

Shpërthimi në Stamboll, Begaj dhe Xhaçka ngushëllojnë familjarët e viktimave

Presidenti Bajram Begaj dhe ministrja e Punëve të Jashtme, Olta Xhaçka kanë ngushëlluar familjarët e viktimave nga shpërthimi në Stamboll. Xhaçka e...

VIDEO| Shpërthim i fortë në Stamboll, disa të plagosur 

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur mesditën e të dielës në rrugën Istiklal të Stambollit. Në këtë pjesë të qytetit janë dërguar...