statistika

Rama: Shqipëria vendi i 2 në rajon për shkallën e lartë të vaksinimit për fëmijët

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një statistikë ku vendi ynë renditet si vendi i dytë në rajon për shkallën e lartë...

Ish-shefja e INSTAT: Shifrat reale e largimit të shqiptarëve

Ines Nurja, ish-drejtoresha e përgjithshme e INSTAT tregoi në “Now” me Erla Mëhillin shifrat reale të largimit të shqiptarëve. Nga viti 2011...

28 raste të reja me COVID-19

Njëzetetetë qytetarë janë konfirmuar pozitivë me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në vend, ndërsa asnjë person nuk ka humbur jetën...

Sociologia: Prindërit i mësojnë vetë fëmijët si të kërkojnë azil

Sociologia Eris Dhamo sqaroi për “Mirëmëngjes” në Euronews Albania se një refugjat forcohet të largohet nga vendi i vet, emigranti zgjedh...

Hyrjet në Shqipëri u rritën me 62,1% krahasuar me një vit më parë

Nga Shqipëria kanë dalë edhe kanë hyrë më shumë shqiptarë e të huaj në muajin mars të vitit 2022, në krahasim...

Situata e COVID-19 në vend e lehtësuar

Njëzetetetë persona janë konfirmuar me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në vend, ndërsa asnjë person nuk ka humbur jetën nga...

Bie numri i nxënësve, 4,2% më pak regjistrime në gjimnaz

Numri i regjistrimeve të nxënësve nëpër shkolla ka rënë krahasuar me një vit më parë, sipas INSTAT. Emisioni Mirëmëngjes raporton se gjatë...

3 viktima, 457 infektime me COVID në Shqipëri

Nga 2.738 testime në 24 orë, 457 persona kanë rezultuar pozitiv me COVID-19 në Shqipëri. 3 qytetarë humbën jetën duke e...

9 të vdekur dhe 1164 raste të reja me COVID

Nëntë persona kanë humbur jetën nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në vend, ndërsa janë konfirmuar 1,164 raste të reja...